Fenerbahce u finišu slomio bunker domaćina: Džeko promašio penal, spasio ga Kahveci

0

Nogometaši Fenerbahcea u nedjelju navečer, 14. januara, na Kaylon stadionu u Gaziantepu, odigrali su susret 20. kola turskog prvenstva Super lige protiv Gaziantepa i ostvarili važnu pobjedu.

Konačan rezultat bio je 1:0, a tri boda timu iz Istanbula donio je Kahveci u 81. minuti.

Edin Džeko je igrao cijelu utakmicu. Mrežu domaćih mogao zatresti u 50. minuti, kada je izveo penal, ali je umjesto mreže pogodio stativu.

Sjećanje na 1992.: "NE pucaj" - govorio je Jovan Divjak taj dan u Dobrovoljačkoj

Fener je imao potpunu inicijativu, napadali su tokom 90 minuta i bunker domaćina pao je tek pred sami kraj susreta.

Fenerbahče se sa ovom pobjedom učvrstio na tabeli na prvom mjestu sa 53 osvojena boda, i imaju pet više od Galatasaraya, koji ima meč manje.

Edin Džeko promašio penal: Dijamant pogodio stativu, drama se nastavlja

Galatasaray susret protiv Kayserispora igraju u ponedjeljak, 15. januara.