Galatasaray se kiksom udaljila od Fenerbahcea na tabeli: Edin Džeko 'nedostižan' za Icardija

1

Nogometaši Galatasaraya remizirali su sa ekipom Sivasspora (1:1) u 16. kolu turske Superlige te se tako udaljili od prvog mjesta na tabeli.

Glatasaray je ispustila prednost u zadnjem dijelu meča kada je Fode Koite u 86. minuti postigao pogodak iz penala te poravnao prednost koju je imao istanbulski klub golom Kerema Demirbaya iz prve minute sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Igrači Galatasaray nisu uspjeli doći do pobjede te im je Fenerbahce sada odmakao za dva boda, a Mauro Icardi polako gubi utrku sa Edinom Džekom za najboljeg strijelca prvenstva.

Na Baščaršiji održano muzičko veče "U sevdahu duša moja"

Dijamant je postigao 16 golova u Superligi (hattrick u posljednoj utakmici), dok je Argentinac ostao na njih 12.

Fenerbahce trenutno ima 50 bodova, dok ga prati Galatasaray sa 48. Ostaje da ispratimo nastavak ove uzbudljive utrke za titulu.