Hadžibegić slavio sa Crnom Goru na terenu na kojem su se Zmajevi znali "okliznuti"

Najbolji reprezentativci Crne Gore, koje s klupe predvodi bivši selektor Zmajeva Faruk Hadžibegić, s Kipra su donijeli tri velika boda na premijeri novog izdanja Lige nacija, Divizije C.

Crna Gora je sa 2:0 nadigrala Kipar, koji je često znao u kvalifkikacijama za Euro i Mundijal biti "nagazna mina" za naše nogometaše.

Pamtimo početak septembra 2017. godine kada je BiH od Kipra već izgubila dobivenu utakmicu.

Naši Zmajevi su bili vodili sa 2:0 (Šunjić i Višća strijelci, op. a.), a onda su za 11 minuta Kiprani postigli tri gola. Poslije tog poraza, odlazak u Rusiju na Mundijal bio je samo pusti san.

Crnogorci to nisu dozvolili - oni su nadigrali Kiprane sa glatkih i zasluženih 2:0.

Naše komšije povele su u 60. minuti, a Stevan Jovetić je donosi prednost crnogorskoj reprezentaciji.

Pogledajte gol za 1:0:

Pogotku napadača Monaca prethodila je akcija po lijevom boku koju je započeo Hakšabanović, a asistencijom nastavio Raspopović. Jovetić je nakon odličnog proigravanja desnog beka rutinski matirao Kirjakidisa - 1:0.

Stefan Jovetić - undefined

Na 2:0 se nije dugo čekalo - svega 13 minuta, a strijelac je ponovo bio sjajni Jovetić.

Podgoričanin je šutirao s distance, a lopta je na putu ka golu zakačila Kara i prevarila Kirjakidisa.

Pogledajte gol za 2:0:

Do kraja se rezultat nije mijenjao, a Faruka Hadžibegića i Crnogorce u utorak očekuje novo gostovanje, u Luksemburgu.