Fantastični Zmajevi u Firenzi: Džeko donio bod protiv Italije

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je veliki bod protiv Italije u Firenzi u Ligi nacija (1:1).

Zmajevi su odigrali večeras dugo očekivanu utakmicu protiv jedne od najjačih selekcija na svijetu.

Bio je ovo prvi meč  Zmajeva u 2020. godini, a selektor Dušan Bajević večeras je debitirao na klupi naše reprezentacije.

Strijelci su bili Edin Džeko u 58. minuti za BiH i Stefano Sensi u 68. za Italiju.

U prvom poluvremenu Italijani su imali nalete dobre igre. Uspjeli su nametnuti pritisak od samog početka, a Zmajevi nisu baš imali neku ideju.Uglavnom se igralo na našoj polovini terena, ali "Azurri" nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti gol Ibrahima Šehića.

I fudbaleri BiH u nekoliko navrata uspjeli su doći do protivničkog gola, a najbolju šansu imao je u 27. minuti Edin Višća

On je primio loptu nakon dodavanja Armina Hodžića s lijeve strane, ali je šutirao preko gola.

Italijani su imali loptu u svom posjedu, bili nadmoćniji, stvarali su obruč oko Šehićevog gola, ali se na pauzu otišlo bez postignutog gola.

I u nastavku domaćini su krenuli dominantnije.

Opet su pravili pritisak, a naši igrači su se povukli na svoju polovinu terena.

Ipak, u 52. minuti meča, Zmajevi su imali odličnu priliku da postignu gol. Hodžić je izašao ispred golmana Donnarumme, prošao ga je, a iz gotovo "mrtvog ugla" pogodio je stativu

Uzvratili su Italijani samo dvije minute kasnije, pogodivši stativu iz izgledne pozicije.

I onda je sijevnuo Edin Džeko u 58. minuti.

Višća je centrirao iz kornera, lopta je nakon nekoliko odbijanja došla do Džeke koji majstorski pogađa za veliko slavlje Zmajeva u Firenzi.

Nažalost, slavlje nije dugo trajalo. U 67. minuti Sensi pogađa za 1:1, lopta je na putu do gola pogodila Šunjića, promijenila smjer i završila u mreži.

Obje ekipe u nastavku su imali svoje šanse da promijene rezultat, no do kraja se to nije desilo.

Zmajevi su se odlično držali protiv Italijana u Firenzi, za odličan debi Bajevića.

U drugom meču u našoj grupi Nizozemska je slavila protiv Poljske sa 1:0.

U ponedjeljak reprezentacija BiH u Zenici u 20:45 sati dočekuje Poljsku.