UŽIVO iz Firenze s utakmice Lige nacija: Italija - Bosna i Hercegovina 1:1

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice prvog kola Lige nacija Divizije A između nogometnih reprezentacija Italije i Bosne i Hercegovine, koji se od 20.45 sati igra u Firenzi.

FT

GOTOVO JEEEE, velikih 1:1 u Italiji za naše Zmajeve.

90'+3'

Posljednja minuta.Italijani nemaju rješenje za napad.

Slobodan udarac za Azzurre.

90'+2'

Još dva minuta do kraja utakmice.

I dalje imamo 1:1, sjajnih 1:1.

90'

UHHHHHHHHHHHHHH

Bešić je imao sjajnu priliku da postigne gol za 2:1.

Ušao je u kazneni prostor Italije i pucao pored gola.

Sudija je donio odluku da se igraju još četiri minute.

89'

Još minut do kraja susreta regularnog dijela susreta.

Naš mladi tim sjajno je odigrao u Firenzi.

Blizu smo velikog boda.

86'

Još dvije izmjene u našem timu.

Ulaze Čivić i Debni Milošević.

Izašli su Hadžiahmetović i Višća.

Još četiri minuite, i dalje imamo sjajnih 1:1.

82'

ŠTETTTTTAAAAAAAAAAAA

U tri poteza smo došli do gola Italije, ali Višća nije pogodio gol Italije.

Ponovo je veliki posao odradio Dijamant, ali je Višča slabije opucao da bi se ugrozio gol domaćina.

80'

Još 10 minuta do kraja susreta, i dalje je 1:1.

Popustio je pritisak Azzurra, koji su nam napravili nakon gola.

78'

Džeko je Dijamant.

To je dokazao milion puta do sada, pa i večeras.

Postigao je gol za 1:0, a dobio je skoro sve duele sa igračima Italije. Dijamant se igra s njima.

Zaniolo dobiva žuti karton.

76'

Kao da nas je čuo Bajević, vrši prvu izmjenu.

Izašao je Hodžić, ušao Bešić.

75'

Još 15 minuta za veliki rezultat Zmajeva.

Imamo 1:1.

Iz Nizozemske stiže vijest da su Tulipani poveli sa 1:0 protiv Poljske.

Strijelac je bio Bergwijn.

74'

Malo smo se povukli.

Mancini je izvršio dvije izmjene, ušli su Zaniolo i Immobile.

Bajević još čeka na prvu izmjenu.

71'

Sjajni Šehić.

Bravo majstore.

Barella je pucao prema našem golu, ali je Šehić odlično odbranio njegov šut.

Ostaje 1:1, nakon kornera Italije.

68'

Gol, 1:1.

Italija je uspjela izjednačiti na 1:1.

Sensi je poslao loptu u našu mrežu.

Lopta je pored šume nogu Zmajeva našla put da se nađe u mreži itza leđa Šehića.

Šteta.

61'

SJAJI, SJAJI, DIJAMANTEEEEE

Ono što smo najavljivali dogodilo se - zabili smo gol.

Istina nije pao u prvom dijelu, ali su Zmajevi prvi načeli mrežu Azzurra.

Sjajni Dijamant postigao gol za 1:0.

Još pola sata do velike pobjede našeg tima.

58'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

Vodimo 1:0.

Džeko je strijlac.

55'

Sada i Italija pogađa stativu.

Ibrahim Sehić odlično brani udarac glavom prema donjem lijevom kutu koji je uputio Lorenzo Insigne nakon dodavanja sa strane.

Ostaje 0:0 u Firenzi.

53'

STATIVAAAAA

Stativa je spasila Italijane.

Armin Hodžić je pogodio stativu gola Italije.

Žalit ćemo za ovom prilikom.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme u Firenzi.

Nakon prvih 45 minuta 0:0 između Italije i BiH

HT

I u drugoj utakmici je 0:0 u kojoj se sastaju Poljska i Holandija.

Podsjetimo, pobjednik naše grupe igrat će na završenom turniru Lige nacija, a posljednji tim na tabeli ispast će u Diviziju B.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

HT

Dobro je, 0:0 imamo nakon prvih 45 minuta u Firenzi.

Nismo loše odigrali. Za drugo poluvrijeme se trebamo dobro odmoriti.

Italija je imala više loptu u nogama, a Zmajevi bolju priliku koju nije iskoristio Višća.

Vidi se da je selektor Bajević iskusan i da je dobro postavio našu igru i analizirao proitvnika.

Za prvih 45 minuta sve ovo sasvim solidno izgleda.

45'+1

Igrat će se dva minuta sudijske nadoknade.

Italija imala blagu inicijatoivu i napada.

42'

Budimo se, nije ovo loše u napadu, ali nam nedostaje završni udarac.

Još uvijek kombinujemo daleko od gola.

Osim šanse Višče, još nismo bili na "ziceru" u kaznenom prostoru Italije.

40'

Pali smo malo, ali Azzurri još nisu našli put do naše mreže.

Samo da izdržimo ovih pet minuta.

Zmajevima je potreban odmor.

30'

Pola sata meča u Firenzi, rezultat je 0:0.

Po jedna poluprilika za obje selekcije za 30 minuta igre.

Generalno - ovo dobro izgleda sa Mostarcem Duškom Bajevićem na kormilu.

Italija - BiH - undefined

28'

ŠTETTTTTAAAAA

Ovo je bila lijepa prilika da povedemo 1:0.

Džeko je sjajno prošao, loptu dodao do Višće, ali je Zmaj loše pucao.

Lopta je otišla visoko preko gola.

Moglo je ovo bolje završiti.

Na Twitteru se proziva ambasador Italije u BiH Nicola Minasi, koji je i veliki fan Zmajeva.

27'

Važno je samo da se dobro držimo u odbrani.

Falila nam malo više akcije.

21'

Novi korner za Italiju.

Još uvijek imamo bod.

Džeko izbija loptu u polje.

14'

Evo ga i prvi korner za Zmajeve.

Odlično se naši kreću na terenu. Možemo biti i opasniji.

Sanjamo da se ponovi Torino i prvo poluvrijeme kada smo poveli sa 1:0.

11'

Dobro je, ostaje 0:0.

Insigne je pucao prema našem golu, ali je zvijezda Napolija bio neprecizan.

08'

Prvi korner za Italiju.

06'

Italija napada, ali još uvijek nema opasnosti po gol Šehića.

Prvi udarac prema našem golu.

04'

Početno isptivanje snaga.

Za sada se igra na sredini terena.

Čekamo na prvu akciju naših Zmajeva.

01'

Utakmica u Firenzi je počela.

20:42

Himna Italije.

Stadion u Firenzi je prazan, ali su himnu Azzurra, naših prijatelja, otpjevali reprezentativci Italije.

20:40

Himna Bosne i Hercegovine.

20:35

Večerašnji susret bit će četvrti međusobni duel Italije i BiH.

Azzurri imaju dvije pobjede, a Zmajevi jednu.

Italija je obje pobjede ostvarila u prethodnom ciklusu kvalifikacija za Euro 2020/2021, kada je u Torinu slavila s 2:1. U Zenici je bilo 3:0 za Italiju.

BiH je jedinu pobjedu nad Italijom upisala u prijateljskoj utakmici 6. novembra 1996. godine (2:1).

20:30

Ovaj meč će suditi Anastasios Sidiropoulos iz Grčke.

Sidiropoulosu će asistirati sunarodnjaci Polychronis Kostaras i Lazaros Dimitriadis, dok je četvrti sudija Ioannis Papadopoulos.

20:20

Selektor je odabrao početni sastav, a Zmajevi će od prve minute nastupiti sa ovim fudbalerima:

Šehić, Cipetić, Kolašinac, Saničanin, Šunjić, Cimirot, Hadžiahmetović, Gojak, Hodžić, Višća, Džeko.