Fantastičan El Clasico u Saudijskoj Arabiji: Pet golova, produžeci, Real slavio

0

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u finale Superkupa Španije.

Oni su večeras u Saudijskoj Arabiji pobijedili Barcelonu poslije produžetaka, a bilo je 3:2.

Real je poveo u 25. minuti nakon domanantne igre, a pogodio je Vinicius Junior. Barcelona se poslije toga probudila i počela igrati mnogo bolje što je rezultiralo poravnanjem u 41. minuti. Pogodio je Luuk de Jong.

Podcast s Tomom – Jadranka Miličević: Za femicid nije kriv samo pojedinac, već čitavo društvo

U drugomm poluvremenu oba tima su imala svoje šanse, ali Real je ponovo došao do vodstva i to u 72. minuti kada na odbijenac natrčava Karim Benzema i pogađa za 2:1. Sedam minuta prije kraja, Barceloni se novi pritisak isplatio pa omaleni Ansu Fati glavom pogađa za 2:2.

Otišlo se u produžetke gdje je Real bio bolji rival i golom Federica Valverdea iz 98. minute stigao do pobjede.

Kraljevski klub će u finalu, koje je na rasporedu u nedjelju, igrati protiv boljeg iz meča Athletic Bilbao - Atletico Madrid.