Fantastičan derbi Rome i Intera završen remijem, igrao i Džeko

0

Roma i Inter podijelili su bodove u derbiju 17. kola Serije A (2:2).

Vučica je povela iz prvog ozbiljnijeg napada, Lorenzo Pellegrini je preciznim prizemnim udarcem matirao Samira Handanovića za vodstvo domaćih nogometaša.

Rezultatom 1:0 zaključeno je prvo poluvrijeme, a nakon odmora gosti su odlučnije krenuli po izjednačenje. To im se isplatilo u 56. minuti, kada Škriniar nakon kornera glavom pogađa za izjednačenje.

Sedam minuta kasnije Inter dolazi i do preokreta. Fantastičnim udarcem iskosa ljevicom Achraf Hakimi poentira za 1:2.

Činilo se da će meč biti zaključen trijumfom milanskog tima, ali četiri minute prije kraja Mancini se najbolje snalazi u gužvi i glavom šalje loptu u mrežu gostiju za 2:2, što će se ispostaviti kao konačan rezultat.

kapiten reprezentacije BiH i Rome Edin Džeko je igrao od početka za Rimljane, izašao je minut do završetka, kada ga je zamijenio Borja Mayoral.

Inter je trenutno drugi na tabeli sa 37 bodova, tri manje od lidera Milana, Roma je treća sa 34, prenosi SCSport.