Europska takmičenja: Manchester United lagano protiv Betisa, Juventus pobijedio Freiburg u uspavanci

0
N. Žunić

Nakon sedam utakmica koje su odigrane u terminu od 18:45, još osam utakmica osmine finala Europa lige i Konferencijske lige odigrano je u terminu od 21 sat.

Susret koji je privukao najviše pažnje svakako je bio duel Manchester Uniteda i Real Betisa

Počelo je fantastično za ekipu iz Engleske. Već u šestoj minuti su došli do vodstva.

Ramo Isak razgovarao s čelnikom MUP RS nakon napada na bošnjačke povratnike - evo šta su dogovorili

Betis je promašio šansu pred golom Davida de Gee, a onda je kontru golom završio Marcus Rashford fantastičnim udarcem. Golman Claudio Bravo je bio bez šanse.

Ipak, španski tim vraća egal u 32. minuti. Ayoze Perez je kompletirao akciju sjajnim šutem s desne strane, a golu je prehodila greška Casemira. Već u prvom poluvremenu, ovaj duel je opravdao epitet derbija večeri

Europska takmičenja: Bez pobjednika u Lisabonu i Berlinu, Leverkusen i Roma slave kod kuće

Do kraja poluvremena, Perez je mogao i dovesti ekipu Betisa u vodstvo. U 44. minuti je uputio opasan udarac, ali se ispriječila stativa, te se na odmor otišlo s rezultatom 1:1

U drugom poluvremenu, Manchester United opet preuzima vodstvo.

Grešku odbrane Betisa koristi Casemiro da uzme loptu, dalje je prosljeđuje Bruni Fernandesu, a on nalazi Antonya. Brazilac fantastičnim udarcem dovodi engleski klub u prednost. Pogodak je postignut u 52. minuti.

Asistent onda postaje i strijelac. U 58. minuti Bruno Fernandes postiže gol glavom nakon kornera. Asistenciju upisuje Luke Shaw

U 63. minuti susreta, Antony je imao šansu da poveća prednost svog tima. Ipak, bio je sebičan te nije dodao trojici slobodih igrača u centru šesnesterca. Odlučio je lobovati golmana, ali je lopta završila preko gola

Manchester United ipak u 82. minuti potvrđuje pobjedu, a vrlo vjerovatno i prolaz. Stijelac je bio Wout Weghorst, koji je pospremio odbitak nakon odlične odbrane golmana Betisa Claudia Brava.

Susret je završen rezultatom 4:1 za Manchester United, te se Betis slabo čemu ima nadati u revanšu.

U drugom susretu dana koji je privukao pažnju, Juventus je ugostio njemački Freiburg.

Nakon što je prvo poluvrijeme prošlo mirno, Italijani dolaze do vodstva u 53. minuti. Angel Di Maria je odlično iskoristio ubačaj Filipa Kostića i glavom zakucao loptu iza nemoćnog Marka Flekkena

Freiburg je u 62. minuti zatresao mrežu. Strijelac je bio Lucas Holer, ali je zbog faula VAR poništio pogodak te je ostalo 1:0 za talijanski tim. Tako je ostalo i do kraja utakmice, te je Juventus odnio pobjedu na svom terenu.

Što se tiče ostalih susreta, rezultati su bili sljedeći: Sevilla-Fenerbahce 2:0, Shakhtar Donetsk-Feyenoord 1:1, Basel-Slovan Bratislava 2:2, Fiorentina-Sivasspor 1:0, Gent-Basaksehir 1:1, te Lech Poznan-Djurgarden 2:0