Europa liga: Roma se odbranila u Leverkusenu, Sevilla nakon produžetka srušila Juventus

1

Poznati su finalisti u Europa ligi, nakon što su u polufinalnim duelima kao bolji izašli Roma i Sevilla.

Roma je porazila Bayer Leverkusen ukupnom rezultatom 1:0, a za drugu utakmicu se može samo reći da su preživjeli.

Apotekari su imali 23 šuta, od čega šest po golu, dok je Roma imala jedan šut ukupno, koji nije čak išao ni u okvir gola. Ipak, uspjeli su proći dalje.

Duraković objavio video sa slavlja: 'Oj Ćamile nisi više glavni, pobedio narod pravoslavni'

Naš Zmaj, Benjamin Tahirović, utakmicu je odgledao s klupe za rezervne igrače. On je prvi Bosanac i Hercegovac još od 2019. godine koji će igrati finale ovog takmičenja.

U drugoj utakmici, Sevilla i Juventus su odigrali 1:1 u regularnom toku. Strijelci su bili Dušan Vlahović za Juventus u 65. minuti, te Suso za Sevillu u 71. minuti. S obzirom na to da se prvi meč završio identičnim rezultatom, išlo se u produžetke

Sevilla - Juventus

Meč je odlučio Erik Lamela u petoj minuti produžetka, pa je tako Sevilla prošla u finale ovog takmičenja po sedmi put, a tu imaju savršenih 6:0 do sada.