Drama u Europskoj ligi: Juventus se izvukao u 97. minuti, Roma minimalcem protiv Leverkusena

0
S. P. M.

Odigrani su prvi susreti polufinala Europa lige. AC Roma i Bayer Leverkusen su odigrali s rezultatom 1:0, a Juventus i Sevilla 1:1.

Odilon Kossounou je napustio igru u 35. minuti, Mitchel Bakker ulazi na teren za Bayer. Obje ekipe ne dolaze do pogotka, bez golova na poluvremenu u Rimu, 0:0.

Prvi žuti karton u 50. minuti, prekšraj Roberta Andricha. Niz žutih kartona u 58., prvo Moussa Diabby, zatim Gianluca Mancini i Jonathan Tah zbog prigovaranja. Konačno u 63. gol za Italijane, strijelac Edoardo Bove. Nijemci ne dolaze do izjednačenja, 1:0 za Romu.

Šest ljiljana u plavom štitu: Na današnji dan usvojeni zastava i grb Republike Bosne i Hercegovine

Juve izvukao u završnici

Youssef En-Nesyri donosi vodstvo Sevilli u 26. minuti, asistirao mu je Lucas Ocampos. Adrien Rabiot je požutio u završnici prvog dijela. Juventus nije došao do izjednačenja, 0:1 na poluvremenu.

Dvije izmjene za Juve na početku drugog dijela. Ivan Rakitić je zaradio žuti u 72. minuti. Juventus u 97. dolazi do izjednačenja, Federico Gatti spašava klub iz Torina. Remi 1:1.

Revanši večaršnjih utakmica se igraju iduće sedmice 18. maja u 21 sat.