Euro 2024 | Uživo iz Njemačke sa Europskog prvenstva: Mađarska - Švicarska 1:3

0

EURO 2024, najveći fudbalski događaj 2024. godine, otvoren je u petak uvečer, 14. juna, utakmicom Grupe A između domaćina turnira Njemačke i Škotske (5:1).

Već danas, u subotu, 15. juna, na rasporedu je novi susret iz Grupe A. Od 15 sati, sastaju se Mađarska i Švicarska.

Susret se igra na RheinEnergie stadionu u Kölnu i moći ćete ga pratiti u tekstualnom prijenosu uživo pratiti na portalu Radiosarajevo.ba.

Aleksandar Hemon: O knjizi 'Bejturan i ruža', LGBTQI zajednici, Sarajevu i FK Željezničar

FT

Kraj utakmice.

Švicarska je slavila protiv Mađarske rezulatom 1:3.

90+3'

GOOOOOOOOOOL! 1:3

Sve je gotovo. Breel Embolo je lobovao Petera Gulacsija poslije greške odbrane Mađarske.

90+1'

Nova velika šansa za Švicarce nakon kontre, no nisu je uspjeli realizovati.

90'

Odlična šansa za Švicarsku da završi posao.

Peter Gulacsi je ponovo spasio Mađare i to poslije pokušaja Granita Xhake.

83'

Mađari napadaju već neko vrijeme i traže poravanje.

66'

GOOOOOOOOOOL! 1:2

Smanjili su Mađari preko Barnanasa Varge, koji je sjajno glavom skrenuo loptu u mrežu nakon centaršuta Dominika Szoboszlaija.

63'

Prva prava šansa za Mađarsku.

Barnabas Varga je šutirao glavom, ali je lopta otišlo malo pored stative.

54'

Još jednom su Švicarci zaprijetili, ali ponovo je siguran bio Peter Gulacsi.

48'

Nastavili su Švicarci s napadima i na startu drugog dijela. Zaprijetio je strijelac prvog gola Kwadwo Duah, ali su se odbranili Mađari.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

HT

Poluvrijeme u Kolnu.

Švicarska 2 - Mađarska 0.

45'+1'

Još dva minuta će se igrati u Kolnu u prvom poluvremenu.

45'

GOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

Švicarska vodi 2:0. Michel Aebischer je prevario golmana!

37'

Švicarska potpuno dominira, dva puta su unutar jedne minute pas-igrom ušli u kazneni prostor protivnika, Mađari su u posljednjim trenucima uspijevali izbaciti loptu.

I dalje je 1:0 za Švicarsku.

30'

Roland Sallai je napravio solo prodor, ali nije ušao u šansu jer mu je protivnički igrač oduzeo loptu.

Korner za Mađare. Izveo ga je Dominik Szoboszlai. Ništa se nije dogodilo.

25'

Attila Fiola je bio dobro postavljen i čekao je centaršut sa strane, ali je odbrana to izbila.

Čekamo da Mađarske nešto napravi.

20'

ŠTETTTTTTTAAAAAAAAAA

Kakva je ovo bila šansa za 2:0. Ruben Vargas je primio precizan pas i u situaciji jedan na jedan s golmanom odlučio pucati snažno po sredini gola.

Peter Gulacsi je bio oprezan i lagano mu je obranio šut. Lopta je izvan granica igrališta. Švicarska ima priliku zabiti iz kornera.

Ostaje 1:0 za Švicarsku.

17

Malo statistike dok čekamo novo uzbuđenje.

14'

Nije bio ofsajd. Duaf je izbio sam pred vrata Mađara i postigao gol.

Švicarski napadač Duaf umakao je odbrani nakon lijepog dodavanja Aebischera i hladnokrvno je matirao Gulacsija. Najprije je označen ofsajd, ali gol je naknadno priznat nakon provjere VAR-a.

Švicarska vodi 1:0.

14'

GOOOOOOLLLLLLLLLLLL

Gol Švicarske je priznat - lopta je na centru. Nije bio ofsajd.

13'

U toku je VAR provjera. Šta će kazati sudije?

13'

PONIŠTEN GOL ŠVICARSKE

10'

Dok čekamo prvi gol - glasajte u anketi portala Radiosarajevo.ba - ko će biti novi prvak Europe

Za sada najviše glasova imaju Njemačka (105) i Hrvatska (95).

/ Anketa

Ko osvaja EURO 2024?
Rezultati
6'

Posjed lopte je na strani Švicarske. Sve vrijeme napadu - ali izglednih gol prilika još nema.

No, ima žutih kartona - požutio je Widmer.

3'

Xhaka je bio u izglednoj prilici. Pucao je, izborio korner, ali je onda sudija podigao zastavicu - ofsajd.

1'

Počela je utakmica!

14:58

Završene su himne. Čekamo početak susreta u Kolnu.

Na centru je sudija Slovenac Slavko Vinčić. On je dobro poznat bosanskoj policiji, jer je bio priveden u Bijeljini u aferi starlete Tijane Ajfon.