EURO 2024 | Nijemci siloviti na otvaranju prvenstva: Sjajni Elf potopio Škotsku

0

EURO 2024 otvoren je večerašnjim duelom grupe A između domaćina Njemačke i Škotske na Allianz Areni u Munchenu.

Domaći navijači imali su razloga za slavlje, jer je njihova selekcija demonstrirala snagu i slavila s ubjedljivih 5:1.

Sve je bilo jasno već nakon poluvremena, na koje je Elf otišao s tri gola prednosti.

Znate li koliko je u aprilu iznosila prosječna neto plata u BiH?

Poveli su izabranici Juliana Nagelsmanna već u 10. minuti, nakon što je poslije asistencije Joshue Kimmicha sjajno pogodio Florian Wirtz.

Devet minuta kasnije na semaforu je stajalo 2:0. Ovaj put je pogodio mladi Jamal Musiala.

Nijemci su do trećeg gola došli u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Ryan Porteous je skrivio penal i dobio direktan crveni karton, a siguran s bijele tačke za 3:0 bio je Kai Havertz.

Njemačka je u drugom poluvremenu postigla još jedan gol i to preko rezerviste Niclasa Fullkruga u 68. minuti.

Antonio Rudiger je autogolom u 88. minuti smanjio rezultat, a konačan rezultat je u trećoj minuti sudijske nadoknade postavio Emre Can.

U drugom kolu Nijemci 19. juna igraju s Mađarskom, kojoj prvo predstoji susret sa Švicarskom (15. juni).