EURO 2024 | Uživo iz Leipziga s utakmice Europskog prvenstva: Portugal - Češka 2:1

0

Portugal i Češka igraju drugi susret prvog kola grupe F Europskog prvenstva.

Meč se igra na Red Bull Areni u Leipzigu s početkom od 21 sat.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos utakmice.

Vojin Mijatović otkrio ko je glasao protiv usvajanja deklaracije u NSRS

FT

Kraj utakmice!

Slavio je Portugal nakon preokreta s 2:1.

[twitter]Portugalci preokretom do prve pobjede na prvenstvu[/twitter]

90+1'

GOOOOOOOOOOL! 2:1

Sada je gol Portugala. Francisco Conceicao je pogodio za preokret dva minuta nakon ulaska u igru.

88'

Poništen je gol Portugala zbog offsidea u kojem se ranije našao Ronaldo.

87'

GOOOOOOOOOL! 2:1

Poveo je Portugal. Diogo Jota je pogodio.

82'

Opasna prilika za Češku. Lopta je završila pored gola.

73'

Krenuo je Portugal po preokret, ali Stanek je odličan na golu Češke.

69'

GOOOOOOOOOOL! 1:1

Izjednačili su Portugalci autogolom. Vlastitu mrežu pogodio je Robin Hranac.

62'

GOOOOOOOOOOL! 0:1

Šok za Portugalce. Češka je povela u Leipzigu. Fantastičan gol postigao je Lukas Provod.

58'

Pokušaj Ronalda iz slobodnog udarca završio je u rukama Staneka.

56'

Još jedna opasnost pred golom Čeha, koji su se uspjeli odbraniti.

55'

Probao je glavom Ronaldo, otišla je lopta preko gola.

46'

Krenulo je drugo poluvrijeme.

HT

Kraj prvog poluvremena.

Dominirali su Portugalci u prvih 45 minuta, ali nisu uspjeli slomiti otpor Češke, koja se odlično brani.

45+1'

Ponovo je zaprijetio Ronaldo, ali opet brani Stanek.

33'

Još jedna šansa za Portugalce. Ronaldo je sjajno uposlio Vitinhu, ali na kraju su dobili samo korner.

32'

Imao je zicer Cristiano Ronaldo. Odbranio mu je Jindrich Stanek.

26'

Zakasnio je Leao na jedan ubačaj. Mogao je Portugal do vodstva.

18'

Osim one prilike Ronalda nismo ništa vidjeli do sada. Portugalci imaju loptu u svojim nogama, ali još ne uspijevaju napraviti ništa konkretnije.

8'

Prva prilika za Portugal i Cristiana Ronalda, koji je šutirao glavom pored gola.

1'

Počela je utakmica!

20:55

Slušamo nacionalne himne.

20:45

Pepe i Ronaldo postaju rekorderi

Dva najiskusnija igrača Portugala, Pepe i Cristiano Ronaldo, nalaze se u početnoj postavi pa će tako obojica postati rekorderi.

Pepe će s 41 godinom i 113 dana postati najstariji igrač u historiji europskih prvenstava.

Cristiano Ronaldo će pak s 39 godina i 134 dana postati treći najstariji igrač u historiji europskih prvenstava. Uz to, Ronaldo će postati i prvi igrač koji je zaigrao na šest europskih prvenstava.

20:30

Poznati sastavi

Portugal: Costa - Dalot, Pepe, Dias - Cancelo, Bernardo Silva, Fernandes, Vitinha, Mendes - Ronaldo, Leao

Češka: Stanek - Holeš, Hranač, Krejči - Coufal, Šulc, Souček, Provod, Doudera - Kuchta, Schick

20:30

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice prvog kola grupe F Europskog prvenstva između Portugala i Češke.

Meč se igra na stadionu Red Bull Arena u Leipzigu s početkom od 21 sat.