EURO 2024 | Francuzi razočarali, ali ipak došli do pobjede na startu prvenstva

1

Fudbaleri Francuske pobjedom su otvorili Europsko prvenstvo, slavivši u susretu prvog kola grupe D protiv Austrije u Dusseldorfu s minimalnih 0:1.

Jedni od glavnih favorita turnira nisu briljirali, kao ni njihov najveći adut Kylian Mbappe.

Mbappe se prvi put našao u prilici u 9. minuti, no njegov pokušaj zaustavio je Patrick Pentz.

SDA: Trojka i HDZ protuzakonito želi staviti pod kontrolu FTV - 'nije po zakonu, ali nama se žuri'

Veliku priliku imala je Austrija u 36. minuti kada je Marcel Sabitzer sjajno uposlio Christopha Baumgartnera, čiji je udarac odbranio Mike Maignan.

Dvije minute kasnije Francuzi su stigli do prednosti. Mbappe je ubacio, a Maximilian Wober smjestio loptu u vlastitu mrežu.

Da Mbappe nije imao svoju noć najbolje je pokazala situacija iz 55. minute, kada je sam izašao na Pentza i poslao loptu pored gola.

Još nekoliko prilika su propustili Francuzi, ali su na kraju ipak slavili, što je najbitnije po njih.

Međutim, mogu biti zabrinuti zbog povrede Mbappea, koji je napustio teren u 90. minuti zbog povrede lica.

U narednom kolu, 21. juna, očekuje ih duel s Nizozemskom, dok Austrija igra protiv Poljske.

Podsjetimo, Nizozemska je u prvom meču ove grupe slavila protiv Poljske s 2:1.