EURO 2024 | Fenomenalni Rumuni 'razbili' Ukrajince i postigli najljepši gol turnira

0

Nogometaši Rumunije ostvarili su iznenađujuću pobjedu protiv Ukrajine sa 3:0, u prvoj utakmici grupe E Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Obje ekipe su agresivno ušle u utakmicu te se vidjela želja da se osvoje sva tri boda na startu prvenstva.

Rumuni su se prvi put našli u prilici kada je u osmoj minuti Coman šutirao, ali pravo u ruke Lunina.

Kultura sjećanja: Obilježen Dan formiranja brigada Armije RBiH u Starom Gradu

Ukrajinci su imali više loptu u svojim nogama, ali su prvu priliku stvorili u 22. minuti. Šut Dovbyka je otišao preko gola.

Erupcija oduševljena na Allianz Areni desila se u 29. minuti kada je Stanciu postigao najljepši pogodak u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Isti igrač je u 38. minuti okušao svoj šut iz kornera i zatresao prečku.

Na poluvrijeme se otišlo sa vodstvom Rumunije od 1:0.

Rumuni su nastavili igrati sjajno i došli do novog pogotka u 53. minuti. Novi eurogol postigao je R. Marin sa oko 19 metara i udvostručio prednost svog tima.

Potop Ukrajine desio se u 57. minuti, a njegov kreator je bio Dragus koji se ušetao u srce šesnaesterca ukrajinske odbrane i pogodio za 3:0.

Ukrajinic su bili u potpunom šoku, a zaprijetili su tek u 77. minuti. Sudakov je silovti šutirao, ali je rumunski golman intervenisao.

/ Anketa

Ko osvaja EURO 2024?
Rezultati

Pokušao je Jaremčuk glavom u 79. minuti, a lopta se na putu prema golu odbila od Burce i završila u rukama Nite.

Najbolju šansu za Ukrajince imao je Mudryk u 84. minuti, ali nije bio precizan pred golom Rumuna.

U drugoj minuti sudijske nadoknade Yaremchuk je zatresao prečku. Falilo je i koncentarcije u završnici Ukrajinaca.

Rumunija je uspjela pobijediti Ukrajinu sa rezultatom od 3:0.