EURO 2024 | Katastrofa Hrvatske: Španija joj očitala lekciju na startu prvenstva

8

Hrvatska je pretrpjela težak poraz od Španije u prvom susretu grupe B Europskog prvenstva, kojem je domaćin Njemačka.

Susret u Berlinu završen je rezultatom 3:0 u korist Furije, koja je očitala fudbalsku lekciju Vatrenima.

Nakon nešto mirnijeg uvodnog dijela igre, Španci su došli do gola u 29. minuti.

Bivši državljani BiH u problemu: Zvizdić traži bilateralni sporazum s Njemačkom

Fabian Ruiz je sjajnim dodavanjem pronašao Alvara Moratu, koji je preciznim udarcem savladao Dominika Livakovića.

Samo tri minute kasnije Španija je udvostručila prednost. Primio je Ruiz loptu na vrhu šesnaesterca, lijepim lažnjacima sebi stvorio prostor za udarac i zatim neodbranjivo pogodio za veliku prednost Furije.

Prije samog odlaska na odmor Španci su postigli još jedan gol, a ovaj put je strijelac bio Dani Carvajal.

Katastrofalno prvo poluvrijeme evidentno je pogodilo Vatrene, koji su loše ušli i u drugi dio susreta.

Lamine Yamal je imao zicer da poveća prednost Španije, ali je Livaković odbranio njegov udarac.

Tri minute kasnije Hrvatska je mogla do gola, ali su se Španci nekako odbranili. Prvo je Marc Cucurella izblokirao udarac Josipa Stanišića, a onda je u nastavku akcije reagovao i Unai Simon.

Dobila je Hrvatska penal u 78. minuti, kada je Rodri oborio Brunu Petkovića.

Petkovićev udarac odbranio je Simon, ali je napadač Hrvatske pogodio iz popravnog. Međutim, poslije gledanja VAR-a njegov gol je poništen.

Hrvatska u drugom kolu 19. juna igra protiv Albanije, dok Španci igraju veliki derbi s Italijom.