EURO 2024 | Sjajan meč u Kolnu: Švicarska bolja od Mađarske

0

Reprezentativci Švicarske pobjedom su otvorili EURO 2024, slavivši u prvom kolu grupe A protiv Mađarske u Kolnu s 1:3.

Povela je momčad Murata Yakina već u 12. minuti, a strijelac je bio Kwadwo Duah.

Mogli su Švicarci u 20. minuti do drugog gola, ali je Peter Gulacsi spasio Mađarsku nakon pokušaja Rubena Vargasa.

Američka fudbalerka bosanskih korijena želi igrati za reprezentaciju BiH

Ipak, spasa Mađarima nije bilo u 45. minuti, kada je Michel Aebischer sjajnim golom povisio prednost Švicarske.

Krenula je Švicarska ofanzivno i u drugom poluvremenu. Duah i Vargas su imali šanse, ali je Gulacsi spašavao Mađare.

Mađarska se potom probudila i prvi put ozbiljno zaprijetila u 63. minuti preko Barnabasa Varge.

Tri minute kasnije uspjeli su doći do gola. Pogodio je upravo Varga glavom poslije centaršuta Dominika Szoboszlaija.

Probali su Mađari u nastavku do poravnanja, te su se skroz otvorili. To ih je koštalo u finišu meča kada je Švicarska postigla još jedan gol preko Breela Emboloa, koji je riješio pitanje pobjednika.

U prvom susretu ove grupe Njemačka je s 5:1 savladala Škotsku.

Drugo kolo, koje se igra 19. juna, donosi duele Njemačke i Mađarske, te Škotske i Švicarske.