EURO 2024 | Uživo iz Leipziga s utakmice Europskog prvenstva: Nizozemska - Francuska

1

Poljska i Austrija igraju susret drugog kola D grupe Europskog prvenstva.

Meč se igra na Red Bull Arena u Leipzigu s početkom od 21 sat.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos utakmice.

Europska noć istraživača u BiH: Čuda nauke predstavljena u 11 bh. gradova

FT

Kraj utakmice

Bilo je nekoliko uzbuđenja, ali su se oba tima fokusirala prvenstveno da ne izgube ovaj susret.

90+4

Sve su prilike da će se susret završiti neriješenim rezultatom

90+1

Igrat će se pet minuta nadoknade

88'

Solidan napad Rabiota, ali njegov pas ne pronalazi nikog od njegovih saigrača u sredini

79'

Weghorst ulazi u igru umjesto Depaya

75'

Giroud i Coman ulaze umjesto Thurama i Dembelea.

70'

Nakon reakcije pomoćnog sudije, gol je poništen zbog pasivnog ofsajda Dumfriesa

69'

Gooool

Simmons pogađa za Nizozemsku

66'

Pokušaj Tchouameni izblokiran

65'

Fenomenalna asistencija Kantea, sam je bio Griezmann ali je loše ošutao i golman je uspio odbraniti

62'

Tchouameni je dobro pokušao glavom nakon prekida, ali i njegov šut ide preko gola.

60'

Solidan pokušaj Thurama sa 17 metara, ali njegov šut odlazi pored gola

57'

Dobar centaršut Dembelea, ali Rabiot nije najbolje zahvatio loptu

54'

Xavi Simmons zaustavljen faulom u opasnoj zoni

51'

Za razliku od prvog dijela, u nastavku dosta mirnija igra

46'

Počelo je drugo poluvrijeme

HT

Kraj prvog poluvremena

Nakon dinamičnog otvaranja prepunog prilika na obje strane, utakmica se smirila tako da na pauzu odlazimo sa početnih 0:0

35'

Opasan napad Nizozemske, ali Frimponga blokira Saliba

32'

Schouten dobio žuti karton nakon što je faulom zaustavio kontru Griezmanna

28'

Thuram je ostao sam nakon nevjerovatnog pasa Koundea, ali njegov pokušaj završava preko gola

26'

Fenomenalna kontra Nizozemske, ali u finišu akcije Gakpo ne uspijeva pronaći Depaya.

16'

Frca na sve strane!

Gakpo je savršeno sve uradio, pronašao poziciju i uputio sjajan udarac, ali golman Milana je ponovo bio na visini zadatka i odbranio šut Gakpa

15'

Nova prilika za Griezmanna, Kante ga je lijepo uposlio, ali njegov pokušaj sa desetak metara odlazi malo pored gola

14'

Najbolja prilika za Francusku u dosadašnjem toku utakmice.

Griezmann i Rabiot se nisu najbolje sporazumili u petercu Nizozemske nakon što je Thuram fenomenalno uposlio Rabiota.

12'

Izuzetno dinamično otvaranje susreta, Nizozemska je krenula hrabro

8'

Nakon duela Salibe i Depaya su nogometaši Nizozemske tražili jedanesterac, no sudija je samo odmahnuo rukom

4'

Nastavlja se nevjerovatan tempo na otvaranju utakmice.

Sjajan pokušaj Griezmana sa ruba šesnaesterca, ali je njego pokušaj vrhovima prstiju Verbruggen izbacio u korner.

1'

Kakav početak utakmice.

Frimpong je utekao odbrani i našao se pred golom Francuske, ali je Maignan maestralnom intervencijom njegov šut odbio u korner.