EURO 2024 | Uživo iz Berlina s utakmice Europskog prvenstva: Poljska - Austrija 1:3

0

Poljska i Austrija igraju susret drugog kola D grupe Europskog prvenstva.

Meč se igra na Olympiastadionu u Berlinu početkom od 18 sati.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos utakmice.

I ovo je Bosna i Hercegovina: Čuhovići su autohtono selo koje oduzima dah svojom ljepotom

90+4

KRAJ

Zaslužena pobjeda Austrije koja je ovim trijumfom napravila veliki korak ka narednoj fazi. Poljskoj ostaju minimalne šanse da pobjedom protiv favorizirane Francuske u posljednjem kolu pokušaju izboriti prolazak u osminu finala.

93'

Posljednja prilika za Poljsku, ali je Grosicki bio neprecizan

85'

Laimer je imao nevjerovatnu priliku, ali je njegov pogodak završio tik pored stative.

Poljska je u potpunosti odustala nakon trećeg primljenog pogotka i Austrija će upisati pobjedu u drugom kolu.

78'

Arnautović pogađa sa bijele tačke.

77'

Szczesny ruši Sabitzera koji je izašao sam pred njega i sudija je opravdano pokazao na bijelu tačku

76'

Penal za Austriju

75'

Fenomenalna kontra Austrije Wimmer je pokušao nakon asistencije Baugartnera, ali Szczesny nevjerovatnom intervencijom održava Poljsku u igri

72'

Blokiran pokušaj Poljske, krenuli su puno agresivnije u zadnjih nekoliko minuta.

Očekuje nas uzbudljivih dvadesetak minuta

69'

Dobra prilika za Poljsku, ali Pentz brani pokušaj sa ruba kaznenog prostora.

67'

Gooool

Austrija vodi 1:2

Fenomenalna akcija i lijepa završnica Baumgartnera

Baugartner je pogodio za 1:2
59'

Dvostruka izmjena u redovima Poljske

Svoj prvi nastup na ovogodišnjem Euru bilježi Lewandowski koji ulazi zajedno sa Swiderskim, a van terena izlaze Buksa i strijelac jedinog pogotka za Poljsku, Piatek.

Lewandowski ušao u igru
56'

Dominantnija Austrija na otvaranju drugog poluvremena, Poljska se opredijelila za kontre

53'

Grub start Slisza, dobio je žuti karton zbog faula u poziciji iz koje Austrija može centrirati.

49'

Na zagrijavanju je najveća zvijezda Poljske, Robert Lewandowski

46'

Počelo je drugo poluvrijeme

Po jedna izmjena u oba sastava

U redovima Austrije, Florian Grillitsch je napustio igru, a Ralf Rangnick je odlučio da će ga zamijeniti Patrick Wimmer

U Poljskoj je Jakub Piotrowski napustio teren, umjesto njega na teren je izašao Jakub Moder.

HT

Kraj prvog poluvremena.

45+1

Zielenski je fenomenalno šutirao u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, ali Pentz nevjerovatnom intervencijom šalje loptu u korner.

41'

Novi opasan pokušaj Sabitzera, ovaj put njegov šut odlazi malo pored lijeve stative

39'

Izvrsna prilika za Austriju, ali pokušaj Sabitzera zaustavlja blok Poljske

29'

Traumer je uspio izblokirati pokušaj Bednareka, ali se Piatek našao na pravom mjestu i nije mu bilo teško pospremiti loptu u mrežu.

30'

Gooool

Piatek koristi gužvu i pogađa za 1:1

29'

Opasan napad Poljske, ali centaršut u sredinu odbrana Austrije uspijeva izbaciti u korner

18'

Probudila se Poljska, novi opasan napad. Ovaj put iz dobre situacija unutar kaznenog prostora, Zalewski šalje loptu daleko od gola

16'

Opasnost pred golom Austrije.

Zielinski se lijepo namjestio i uputio udarac koji je završio u bloku. Poljaci su tražili penal, ali je sudac procijenio da nije bilo elemenata.

13'

Austrija puno bolji rival na otvaranju ovog duela, u potpunosti kontrolišu utakmicu

9'

Phillipp Mwene je odlično centrirao, a Gernot Trauner još bolje reagovao i glavom pogodio u gornji lijevi ugao.

Gernot Trauner pogodio za rano vodstvo Austrije
9

Gooool

Austrija vodi 0:1, fenomenalan gol Trauner

9'

Veliki broj sitnih faulova na obje strane

4'

Prvi korner za Austriju.

3'

Dinamičan start utakmice, Austrija je krenula nešto ofanzivnije. Sigurno je da nas čeka uzbudljivih 90 minutam jer obje ekipe moraju danas pokušati doći do sva tri boda.