EURO 2024 | Uživo iz Hambruga s utakmice Europskog prvenstva: Gruzija - Češka 1:1

1

Selekcije Gruzije i Austrija igraju susret drugog kola grupe F Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Meč se igra na Volksparkstadionu u Hamburgu početkom od 15 sati.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite uživo tekstualni prijenos utakmice.

Općina u Sarajevu dodjeljuje jednokratnu pomoć penzionerima: Šta to znači za 5.611 domaćinstava?

FT

Kraj utakmice.

90+5

KAKVA PRILIKA ZA GRUZIJU

Mogli su da trijumfa u zadnjim sekundama za Lobjanidzea koji je izašao sam pred golmana Češke, ali je poslao loptu preko gola.

90+4'

Nova intervencija Mamardashvilija, sve su prilike da će Gruzija doći do historijskog boda na današnjoj utakmici

90+1

Igrat će se pet minuta sudijske nadoknade

88'

Nakon duže vremena korner za Gruziju i prilika da nakon silnih naleta Češke dođu do pogotka.

84'

Ne prestaju opasni napadi Češke koja ne odustaje od pobjede u ovom duelu, ali Gruzija se uspješno brani.

78'

NOVA PRILIKA ZA ČEŠKU

Lingr je lijepo šutirao sa ruba šesnaesterca ali Mamardashvili brani utakmicu života.

77'

Chytl u šansi nakon dobrog centaršuta, ali njegov pokušaj odlazi pored gola

71'

Kvaratskhelija je oprobao svoj udarac sa distance, ali njegov pokušaj odlazi visoko preko gola.

70'

Krejči lijepo centrira, ali Mamardashvili ponovo na visini zadatka

66'

Mamardashvili ponovo fenomenalno brani.

64'

Traže Česi penal, ali sudija samo odmahuje rukom.

63'

Gruzija djeluje izuzetno poljuljano u ovim momentima.

62'

NOVA FENOMENALNA PRILIKA ZA ČEŠKU

Iz kornera su mogli do preokreta, ali pokušaj glavom Krejčija odlazi tik pored okvira gola.

61'

Češka želi do brzog preokreta, prave veliki pritisak u ovim trenucima

58'

Lingr je sjajno skočio nakon kornera i njegov šut glavom je pogodio stativu, a Patrick Shick je uz dosta sreća pokupio odbijenu loptu i sa tri metra je pospremio u mrežu.

58'

GOOOOL

Češka je poravnala na 1:1

57'

Izuzetno opasna je Gruzija iz kontra napada, fenomenalno je povukao loptu Kvaratskhelija i propigrao Kakabadzea čiji pokušaj iz dobre pozicije odlazi pored gola

57'

Dvostruka izmjena u Češkoj Republici. Černy i Hložeknapuštaju igru, a na terenu su Lingr i M. Jurašek.

53'

Već dva žuta kartona za fudbalere Češke u nastavku. Djeluje da se lagano nervoza već počela uvlačiti u njihove redove.

46'

Polečo je drugo poluvrijeme

HT

Kraj prvog poluvremena

Gledali smo izvrsno poluvrijeme, Češka je stvarala prilike ali nije uspjela da pronađe put do mreže raspoloženog Mamardashvilija. Sa druge strane, borbena Gruzija je uspješno iskoristila poklon koji je dobila u sudijskoj nadoknadi i iz jedanaesterca pogodila za prednost s kojom idu na pauzu.

U nastavku će nas sigurno čekati još uzbudljivija utakmica, jer Češka sada mora krenuti na sve ili ništa.

45+5

Nevjerovatna prilika za Češku, mogli su odmah odgovoriti.

Zicer Shicka nevjerovatnom intervencijom brani Mamardashvili

45+3

Goool

Mikautadze izvodi jedanaesterac i šalje loptu u jednu, a golmana u drugu stranu

45+2

VAR

Igrač Češke je igrao rukom i sudija pokazuje na bijelu tačku.

45+1

Kakva prilika za Gruziju!

Nakon gužve u šesnaestercu, igrač Gruzije je ostao sam na sedam metara, ali golman Češke brani

43'

Gruzija sada igra sve bolja, ali smanjio se intenziteta utakmice.

35'

Gruzija se oslobodila pritiska i sada je prenijela igru na težište protivnika.

27'

NEVJEROVATNA ŠANSA ZA ČEŠKU!!! Černy nakon kombinacije sa Součekom nije uspio plasirati loptu u mrežu

24'

Ipak je poništen gol Čeha nakon VAR provjere. Lopta se odbila od ruku napadača Češke i ušla u gol.

23'

GOLLLLLLL! Vodi Češka. Strijelac je Hložek

15'

Opanost u šesnaestercu Gruzije, ali golma sjajno obavlja svoj posao.

10'

Gruzijci su tražili penal, ali glavni sudija je odmahnuo rukom. Negodovanje gruzijski navijača na tribinama.

8'

Obje ekipe agresivne, ali sada manje šansi.

Gruzija - Češka
4'

SADA JE POKUŠAO I SHICK! Ipak još jednom Mamardashvili.

3'

KAKVE ŠANSE ZA GRUZIJU! Česi su imali dva sjajna šuta, ali gruzijski golman još bolje brani.

1'

POČELA JE UTAKMICA!

14:56

Sada intoniranje gruzijske himne. Navijači pjevaju kao da su jedno!

14:55

U toku je intoniranje himne reprezentacije Češke Republike.

14:54

Uskoro nas očekuje intoniranje himne!

14:42

Glavni sudija utakmice je Daniel Siebert iz Njemačke s pomoćnicima Janom Seidelom i Rafaelom Foltynom dok je četvrti sudija Irfan Peljto.

U VAR sobi su Nijemac Marco Fritz, Nizozemac Pol van Boekel te David Coote iz Engleske.

14:39

Selektor Gruzije i Češke Republike Willy Sagnol i Ivan Hašek su odabrali početne postave za ovaj važan meč.

Gruzija: Mamardashvili; Kverkvelia, Kashia, Dvali; Tsitaishvili, Davitashvili, Mekvabishvili, Kochorashvili, Kakabadze; Mikautadze, Kvaratskhelia. Na klupi su ostali: Loria, Gugeshashvili, Zivzivadze, Chakvetadze, Kvilitaia, Gocholeishvili, Lochoshvili, Gvelesiani, Kvekveskiri, Kiteishvili, Altunashvili, Shengelia, Lobjanidze, Tabidze, Sigua.

Češka Republika: Stanek; Holeš, Hranač, Krejči; Coufal, Provod, Souček, D. Jurašek; Hložek, Schick, Černy. Na klupi su ostali: Kovar, Jaroš, Zima, Vitik, Barak, Ševčik, Kuchta, Doudera, Chytil, Chory, Lingr, Červ, Vlček, Šulc, M. Jurašek.

🇬🇪🇨🇿 How the teams line up for today's opening clash 👊 #EURO2024

Posted by UEFA EURO 2024 on Saturday, June 22, 2024
14:33

Postovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice drugog kola grupe F između Gruzije i Češke.