EURO 2024 | Uživo iz Gelsenkirchena s utakmice Europskog prvenstva: Gruzija - Portugal 2:0

0

Gruzija i Portugal sastaju se u susretu posljednjeg kola grupe F na Europskom prvenstvu.

Meč se igra na stadionu Veltins Arena u Gelsenkirchenu s početkom od 21 sat.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos utakmice.

Kultura sjećanja: Obilježen Dan formiranja brigada Armije RBiH u Starom Gradu

FT

Kraj utakmice!

Gruzija je slavila s 2:0 protiv Portugala i prošla u osminu finala!

90+3'

Još jedna velika šansa za Portugal. Diogo Jota je probao, ali nije pogodio.

90+1'

Konačno su Portugalci zaprijetili, ali je ponovo odlično reagovao Mamardashvili.

88'

Gruzijci na pragu velike pobjede koja ih vodi u osminu finala.

86'

Dobra šansa za Gruziju da dođe do trećeg gola. Zuriko Davitashvili je gađao i pogodio vanjski dio mreže.

72'

Mogli su Gruzijci i do trećeg gola. Dosta sreće za Portugal.

66'

Izašao je Cristiano Ronaldo iz igre vrlo nezadovoljan.

57'

GOOOOOOOOOOL! 2:0

Udvostručila je Gruzija prednost! Pogodio je Georges Mikautadze s bijele tačke i postigao svoj treći pogodak na EP-u.

55'

Penal za Gruziju!

54'

Još jedna dobra šansa za Portugal. Ovaj put nije pogodio Diogo Dalot.

47'

Novi pokušaj Ronalda, koji je izblokiran. Ne da se Cristianu da postigne gol na ovom EP-u.

46'

Krenulo je drugo poluvrijeme!

HT

Kraj prvog poluvremena!

Gruzija vodi protiv Portugala s 1:0, što je rezultat koji je trenutno vodi dalje.

45+1'

Felix je opasno zaprijetio, ali Mamardashvili se ponovo iskazao odbranom.

36'

Zamalo je Gruzija došla do drugog gola. Ubačaj Kvaratskhelije je prohujao pored stative gola Portugala.

35'

Izblokiran je Ronaldo. Mogao je do prvog gola.

30'

Odlična prilika sada za Joao Felixa, čiji udarac je završio za malo pored gola.

29'

Cristiano Ronaldo je tražio prekršaj nakon što je oboren, a dobio je samo žuti karton.

28'

Dobru šansu imali su Portugalci preko Francisca Conceicaoa, koji je pogodio samo vanjski dio mreže.

22'

Prema trenutnim rezultatima, Češka je ta koja ispada s turnira.

17'

Pokušao je Cristiano Ronaldo iz slobodnog udarca s velike udaljenosti, ali je boksovao golman Gruzije Giorgi Mamardashvili.

2'

GOOOOOOOOOOL! 1:0

Povela je Gruzija preko Khviche Kvaratskhelije. Sjajan gol zvijezde Napolija koji je šokirao Portugalce.

1'

Počela je utakmica!

20:55

U toku je intoniranje nacionalnih himni.

20:40

Portugalci osigurali prvo mjesto

Portugal je već ranije osigurao prvo mjesto u grupi pa Roberto Martinez može odmoriti glavne snage protiv Gruzije.

Gruziji s druge strane igra samo pobjeda.

20:35

Jubilej Ronalda

Veliki jubilej imat će Cristiano Ronaldo, jer će mu večerašnja utakmica biti 50. na velikim takmičenjima.

20:30

Poznati sastavi

Gruzija: Mamardashvili; Kakabadze, Gvelesiani, Kashia, Lochosvhili, Dvali, Chakvetadze, Kochorashvili, Kiteishvili, Mikautadze, Kvaratskhelia

Portugal: Costa; Dalot, Silva, Danilo, Inacio; Palhinha, Neves, Neto; Félix, Ronaldo, Conceição

20:30

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice trećeg kola grupe F Europskog prvenstva između Gruzije i Portugala.