EURO 2024 | Uživo s utakmice Europskog prvenstva: Portugal - Slovenija 3:0 penala

3

Portugal i Slovenija sastaju se u susretu osmine finala Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Meč se igra na Deutsche Bank Park stadionu s početkom od 21 sat.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos utakmice.

Vučić: 'Velike snage se okupljaju u regiji, u BiH je 1.500 NATO vojnika'

Ko je vaš favorit za osvajanje ovogodišnjeg Europskog prvenstva?

PRVI ŠUTAJU SLOVENCI

120'

KRAJ PRODUŽETAKA

Gledat ćemo penale.

115'

NEVJEROVATNA PRILIKA ZA ŠEŠKA

Pepe je pogriješio i Šeško se našao sam pred Costom, ali golman Portugala nevjerovatnom intervencijom ostavlja Portugal u igri.

114'

Hrabro stoji Slovenija u produžecima.

112'

Pokušaj Iličića je završio u živom zidu.

112'

Faul za Sloveniju na 18 metara od gola Portugala.

108'

Pokušaj Palhinhe nakon centaršuta Fernandesa, ali Oblak još jednom brani.

HT'

Kraj prvog produžetka

Ronaldo u suzama zbog promašenog penala, da li će on biti tragičar?

105'

OBLAK BRANI PENAL RONALDU

Fenomenalna intervencija golmana Slovenije.

Teško je pao ovaj promašaj legendi Portugala. Pogledajte njegove suze na linku OVDJE.

103'

PENAL ZA PORTUGAL

Jota je zaustavljen faulom Drkušića.

101'

Portugal još uvijek nije pokazao ništa u produžetku.

96'

Šut Stankovića ide daleko pored gola.

95'

PRILIKA ZA SLOVENIJU

Šut Vrebića je uspio skrenuti Dias u korner.

93'

Dobar prodor Elšnika, ali odbrana Portugala dobro reaguje nakon njegovog centaršuta.

91'

POČEO JE PRVI PRODUŽETAK

Portugal je krenuo sa centra.

90+5

KRAJ REGULARNOG VREMENA, GLEDAT ĆEMO PRODUŽETKE

Borbena Slovenija je osujetila napade Portugala i izborila dodatnih 30 minuta igre.

90+1'

Igrat će se 4 minute sudijske nadoknade.

90'

NAJBOLJA PRILIKA NA UTAKMICI

Cristiano Ronaldo se našao sam ispred Oblaka, ali fenomenalni golman hvata njegov pokušaj.

Jota je ukrao loptu nakon čega je kreirana najbolja prilika za Portugal u regularnom vremenu.
88'

Iako ima još da se igra, sve su prilike da ćemo gledati produžetke.

80'

Elšnik je slučajno nagazio Fernandesa, pa je sada susret prekinut dok se veznom igraču Manchester Uniteda ukazuje pomoć.

75'

Smirila se utakmica.

Iako Portugal pokušava doći do pogotka, djeluje da nijedna ekipa ne želi previše rizikovati.

72'

Novi pokušaj iz slobodnog udarca za Cristiana Ronalda, ali šut odlazi daleko od okvira gola.

65'

Nervozni Ronaldo je tražio prekršaj nakon duela na ivici kaznenog prostora, ali Orsato je pokazao da se igra nastavi.

62'

NAJBOLJA PRILIKA ZA SLOVENIJU

Benjamin Šeško je istrčao fenomenalnu kontru i prošao Pepea, te se našao sam pred golmanom Portugala, ali je u prodoru izgubio snagu i njegov udarac ide daleko pored gola.

Portugal - Slovenija
59'

Pokušaj Čerina odlazi daleko od gola Portugala.

58'

Ubacio je Portugal u veću brzinu, smjenjuje se opasne situacije pred golom Oblaka.

55'

SNAŽAN ŠUT RONALDA, ALI OBLAK FENOMENALNO BRANI

54'

Cancelo zaustavljen prekršajem na 20 metara. Ronaldo odmah traži loptu od saigrača da šutira i ovaj prekršaj.

50'

Najopasniji napad Slovenije u nastavku.

Šeško je proigrao Elšnika koji se nalazio u ofsajdu.

48'

Korner za Sloveniju, dinamičan start nastavka.

47'

NEVJEROVATAN PRODOR JOAO CANCELA

Odbijenu loptu šalje Bernardo Silva šalje van okvira gola.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme

Oba selektora su se odlučila za isti sastav.

HT

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Slovenija se u uvodnih 45 minuta dobro uspjela oduprijeti favoriziranom Portugalu. U nastavku nas sigurno čeka još više borbe i uzbuđenja.

Ko je po vama glavni favorit za osvajanje Eura?

/ Anketa

Ko će biti novi nogometni prvak Europe?
Rezultati
45+2

STATIVA ZA PORTUGAL

Nakon fenomenalnog prodora Leaoa, Palinha je uzdrmao stativu sa dvadesetak metara.

45'

Igrat će se dvije minute sudijske nadoknade.

44'

NOVA OPASNA KONTRA SLOVENIJE

Bit će korner nakon dobre reakcije odbrane Portugala.

43'

Dobra kontra Slovenije i prvi šut u okvir gola, ali pokušaj Šeška hvata Costa.

39'

NAJOPASNIJA SITUACIJA PRED GOLOM PORTUGALA

Stojanović je sjajno istrčao kontru, ali je odbrana Portugala izbacila loptu u prvi korner Slovenije u ovom meču.

38'

Ronaldo puca iz svih pozicija, ali ne može da dođe do pogotka.

36'

Ponovno su centimetri dijelili da 'dohvati' opasan centaršut njegovih saigrača. Ovaj put ga je Vitinha pokušao uposliti.

34'

SNAŽAN POKUŠAJ RONALDA ODLAZI MALO PREKO GOLA

Pokušaj Ronalda je otišao malo preko gola.
33'

Faul za Portugal u opasnoj zoni nakon fenomenalnog trka Leaoa.

26'

Grub faul je napravio Leao, ali ovaj put prolazi samo sa usmenom opomenom.

23'

Mendes se po drugi put žali na povredu, da li će Martinez morati posegnuti za izmjenom u ranoj fazi utakmice?

21'

Slovenija sa sve dužim epizodama na polovini Portugala, za sada uspješno pariraju favoriziranom rivalu.

13'

Sjajan centaršut Bernarda Silve, ali je Ronaldo ostao nekoliko centimetara 'kratak'.

8'

RONALDO SE NAŠAO U PRILICI NAKON ŠTO JE DOBRO ASISTIRAO LEAO, ALI ODBRANA SLOVENIJE DOBRO REAGUJE

6'

Dobar tempo na početku utakmice. Slovenija je hrabro krenula u susretu osmine finala.

4'

PRVA OPASNOST PRED GOLOM SLOVENIJE

Leao je zakasnio na dobar centaršut, bit će prvi korner za Portugal.

1'

POČELA JE UTAKMICA

Portugal je krenuo s centra.

20:45

Italijanski sudije će večeras dijeliti pravdu. Glavni arbitar je Daniele Orsato, dok su njegovi pomoćnici Ciro Carbone i Alessandro Giallatini.

U VAR sobi će biti Massimiliano Irrati.

20:43

Navijači oba tima su još u popodnevnim satima okupirali ulice Frankfurta i napravili fenomenalnu atmosferu u gradu.

Portugal ulazi kao favorit u ovaj susret, ali će na tribinama Slovenija sigurno moći parirati.

20:39

Ostalo je nešto više od 20 minuta do početka susreta. Hoće li Portugal opravdati ulogu favorita i plasirati se u četvrtfinale, ili će Slovenija doći do najvećeg iznenađenja dosadašnje knock-out faze takmičenja?