EURO 2024 | Uživo iz Dusseldorfa s utakmice Europskog prvenstva: Francuska - Belgija 1:0

1

Francuska i Belgija sastaju se u susretu osmine finala Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Meč se igra na Dusseldorf Areni s početkom od 18 sati.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos utakmice.

Sramotno: Bivši Zmaj ušao u politiku i pridružio se četničkom pokretu

/ Anketa

Ko će biti novi nogometni prvak Europe?
Rezultati
19:50

KRAJ UTAKMICE! Francuska - Belgija 1:0

90+1'

Ko je vaš favorit za EURO 2024?

Možete glasati u našoj anketi ispod:

85'

GOOOOLLLL! Kolo Muani trese mrežu u 85. minuti i donosi radost Trikolorima.

83'

KAKVA ŠANSAAA! De Bruyne je šutirao, ali Maignan spašava Francusku u zadnjem dijelu utakmice.

82'

Sada se igra smirila, Belgija i dalje nemoćna.

75'

KAKAV POKUŠAJ SALIBEEE!!! Napravio je sebi sjajnu poziciju, ali nije dao gol. Da je bio precizniji na semaforu bi pisalo 1:0.

70'

SJAJNA PRILIKA ZA BELGIJU!!! Lukaku je nakon dobre akcije šutirao, ali njegov udarac brani Maignan.

69'

Tchouameni je opet probao, ali opet je bio neprecizan.

65'

Francuska žestoko napada, a sada je udarac oprobao Griezmann, ali neprecizno pored gola.

59'

Od Belgijanaca za sada ništa nismo vidjeli. Francuzi nizaju napade, a mogli su doći i do vodstva da su bili preciziniji.

54'

Sjajan solo prodor Mbappea! Francuz je nanizao nekoliko igrača i stvorio dobru poziciju, ali je neprecizno šutirao.

50'

Thuram opet promašuje glavom!!! Nakon Sjajnog centaršuta Francuz je šutirao preko gola.

49'

Nova šansa za Francusku! Tchouameni je pokušao sa distance, ali golman Belgije sjajno brani.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme

18:46

Kraj prvog poluvremena. Francuska - Belgija 0:0

41'

KAKVA PRILIKA ZA FRANCUSKU! Mbappe je 'iskopao' loptu i gurnuo je u šesnaesterac, ali Tchouameni je bio neprecizan iz dobre pozicije

41'

Glasajte u našoj anketi ko će prema vašem mišljenu biti prvak Europe i ko je pokazao najviše.

/ Anketa

Rezultati
40'

PRIJETI FRANCUSKA. Tchouameni je pokušao iz daleka, ali ipak nije bio precizan da ugrozi gol protivnika.

34'

NAJBOLJA ŠASA NA UTAKMICI! Thuram iz dobre pozicije šutira glavom, ali to ide pored gola.

33'

Očekivalo smo mnogo više od utakmice, ali selekcije nam nisu ponudile mnogo. Belgija je malo prijetila, kao i Francuska, ali ništa konkretno se nije desilo.

27'

Dobra prilika za Belgiju! Panika u odbrani Francuske. Belgijanci ssu tražili penal, ali neće ga dobiti.

24'

Zamalo pogodak! Odlična intervencija francuskog golmana nakon centaršuta DeBruynea. Lopta koju niko nije dirao ga je iznenadila, ali se ipak snašao.

21'

Ništa spektakularno se ne dešava na terenu. Obje ekipe krenule su sjajno, ali izgleda da će igrati 'pod ručnom'.

15'

Dobra prilika! Šutirao je Mbappe, ali lopta se odbila od igrača Belgije.

12'

Francuzi su imali dobru situaciju, ali nakon prodora i centaršuta Koundea, niko nije bio u šesnaestercu pa je Belgija to raščistila.

10'

Prvi šut u okvir gola. Griezmann se našao u solidnoj poziciji, ali je loptu 'dodao' do belgijskog golmana.

10'

Francuska steže obruč protivnika, ali za sada još uvijek nismo vidjeli nijednu priliku.

7'

Obje reprezentacije pokušavaju stvoriti šasnu. Nakon naleta Trikolora, sada su Belgijanci stali na loptu i drže posjed.

5'

Francuska je krenula agresivno, ali za sada bez prave prilike.

1'

Počela je utakmica!

17:56

Francuzi glasno pjevaju svoju himnu u Dusseldorfu!

17:55

U toku je intoniranje himne reprezentacije Belgije!

17:51

Glavni sudija utakmice je Šveđanin Glenn Nyberg, a asistirat će mu Mahbod Beigi i Andreas Soderkvist, njegovi sunarodnjaci. Četvrti sudija je Litvanac Donatas Rumšas, a u VAR-u je Pol van Boekel iz Nizozemske.

17:48

Francuska i Belgija posljednji put su snage odmjerili 7. oktobra 2021. godine u utakmici Lige nacija. Iz tog meča kao pobjednik je izašla Francuska (3:2).

Trikolori su također slavili u utakmici Europskog prvenstva u Rusiji sa minimalnih 1:0.

17:34

Gledatelji očekuju fenomenalnu utakmicu, ali ćemo saznati da li će tako i biti.

Nijedna od ekipa nije opravdala očekivanja te je pružila jalovu i neatraktivnu igru. Ovo se posebno odnosi na Belgiju koja je završila na drugom mjestu, a od koje se očekivalo da izdominira u grupi.