Euro 2024 | Francuska nakon brojnih pokušaja zatresla mrežu i slavila protiv 'blijede' Belgije

2

Nogometaši Francuske pobijedili su selekciju Belgije sa 1:0 u osmini finala Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Francuzi su krenuli agresivno te su željeli doći do pogotka, ali nije stvorena prava prilika pred golom protivnika.

Prvi šut u okvir gola imao je Griezmann u 10. minuti, ali je loptu "dodao" u ruke belgijskog golmana.

Pogledajte kako pauk diže automobil u centru Sarajevu

Belgija je bila blizu pogotka u 24. minuti kada nakon centaršuta De Bruynea niko nije dirao loptu, što je iznenadilo Maignana koji se ipak dobro snašao.

Najbolju priliku na poluvremenu imao je Thuram, ali je u 34. minuti iz dobre pozicije glavom šutirao pored gola.

Francuska je ponovo zaprijetila u 41. minuti nakon prodora Mbappea, ali se na njegovu loptu ne snalazi dobro Tchouameni te šutira neprecizno.

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 0:0.

Nastavak je donio nešto kavlitetniju utakmicu, ali od strane Francuske koja je nizala napade.

Tchouameni je u 49. minuti okušao svoj šut sa distance, ali belgijski golman je sjajno odbranio.

Nakon Tchouamenija napadač Thuram je opet šutirao glavom, ali njegov šut je opet bio neprecizan i otišao preko gola.

Na potez Kyliana Mbappea čekalo se do 59. minute, kada je Francuz nanizao nekoliko igrača, ali njegov šut iz dobre pozicije je bio neprecizan.

Odličnu priliku Belgija je imala u 70. minuti kada je nakon dobre akcija šutirao Lukaku, ali njegov šut je zaustavio Maignan.

/ Anketa

Ko će biti novi nogometni prvak Europe?
Rezultati

Fenomenalnu priliku propustio je Saliba u 75. minuti koji se namjestio, ali nije uspio zatresti mrežu "Crvenih đavola".

Trenutak odluke desio se u 85. minuti kada se Kolo Muani sjajno snašao u šesnaestercu i šutirao, a lopta se odbila od defanzivca Belgije i završila u golu.

Francuska je na kraju pobijedila Belgiju sa 1:0 i slavila prolaz u četvrtfinale.