EURO 2024 | Uživo iz Frankfurta s utakmice Europskog prvenstva: Danska - Engleska 1:1

2

Danska i Engleska igraju susret drugog kola C grupe Europskog prvenstva.

Meč se igra na Deutsche Bank Park stadionu u Frankfurtu s početkom od 18 sati.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos utakmice.

SIPA istražuje Košarkaški Savez BiH: Šta se krije iza zatvorenih vrata?

90+3

Kraj utakmice

Engleska je na samom startu drugog poluvremena doći do pobjede, ali kako je vrijeme prolazilo napadi su bili sve blaži. Danska je pokušala doći do pobjede, ali ni oni nisu previše rizikovali do samog kraja duela.

90'

Igrat će se još tri minute sudijske nadoknade

86'

Danska više želi sva tri boda iz ove utakmice, dok Englezi već neko vrijeme samo čekaju da sudija svira kraj

85'

Niz grešaka Engleske u fazi odbrane.

Opasan pokušaj Hojbjerga odlazi van okvira gola.

82'

Skov-Olsen i Norgaard su na terenu, iz igre izlaze Hjumland i Eriksen

77'

Hojbjerg je ponovo pokušao sa velike udaljenosti, Pickford to sada lagano hvata.

73'

Dobar pokušaj Hojbjerga sa 30 metara, ali Pickford lijepo brani.

71'

Kakva prilika za Watkinsa.

Bellingham je lucidnim pasom pronašao napadača Aston Ville, ali je Schmeichel fenomenalno odbranio. Engleska će izvesti tek prvi korner na ovoj utakmici.

69'

Trostruka izmjena Engleske

Bowen, Eze i Watkins ulaze u igru, teren napuštaju Saka, Kane i Foden

67'

Hojlund napušta igru, umjesto njega na teren ulazi Poulsen.

Napadač Manchester Uniteda nije ništa pokazao u ovih 67 minuta.

65'

Žestoko je Engleska ušla u drugo poluvrijeme, ali se zadnjih desetak minuta igra poprilično primirila

64'

Eriksen je oprobao udarac sa dvadesetak metara, ali njegov pokušaj ide daleko od gola

61'

Gallagher je zbog neopreznog starta postao prvi igrač Engleske sa žutim kartonom

59'

Saka neprecizan sa ruba kaznenog prostora

57'

Osjeti selektor Danske, Hjumland, da je potrebna svježa krv njegovom timu pa je pripremio dvustruku izmjenu.

Bah i Damsgaard su u igri, dok su teren napustili Kristiansen i Wind

56'

Sjajan šut Fodena sa dvadesetak metara, Schmeichel je bio savladan ali se stativa ispriječila

55'

Lijepa akcija Bellinghama i Fodena, ali Hjumland raščišćava

54'

Izmjena u redovima Engleske.

Gallagher mijenja Alexander-Arnolda.

53'

Saka je uspio doći do jedne duge lopte i glavom prebaciti Schmeichela, ali lopta pogađa spoljni dio mreže

46'

Počelo je drugo poluvrijeme

45+1

Kraj prvog poluvremena

Engleska je povela, ali nakon pogotka Harry Kanea u 18. minuto su u potpunosti stali i prepustili inicijativu Danskoj koja je došla do poravnanja u 33. minuti.

Do kraja poluvremena, Danska je nastavila sa pritiskom, dok je Engleska izgledala izgubljeno.

Imat će Southgate šta za reći svojim izabranicima.

45'

Jedan minut sudijske nadoknade

45'

Greška za greškom igrača Engleske, fenomenalan presing reprezentacije Danske.

44'

Solidan pokušaj Hojbjerga sa dvadesetak metara, ali je Pickford ovaj put bio siguran

41'

Pokušaj Engleske nakon dugo vremena, Foden je lijepo probio ali je njegov pokušaj bio lagan zalogaj za Schmeichela

39'

Pogodak je očigledno dao krila Danskoj i iako su došli do poravnanja, djeluje kao da ne namjeravaju stati.

35'

Pokušala je Engleska sa istom taktikom kao i protiv Srbije. Odmah po postignutom pogotku su rivalima prepustili kontrolu lopte.

Ipak, za razliku od Srbije, Danska je to vrlo brzo kaznila.

33'

Gooool

Kakav pogodak Hjulmanda. Raspalio je Danac sa gotovo 30 metara i pogodio od stativu.

32'

Guehi blokira Winda, korner za Dansku

30'

Redaju se napadi Danske. Wind je centrirao, Pickfordu lopta ispada, ali odbrana to uspijeva raščistiti

29'

Najopasnija situacija pred golom Engleske, Eriksen se dobro prikrao iza leđa odbrane i poslao loptu u peterac gdje je Hojlund petom pokušao asistirati Windu, no njegov pokušaj završava u rukama Pickforda

26'

Nova gužva pred golom Engleske, Hojbjerg pada na rubu šesnaesterca, ali sudija odmahuje rukom.

Nakon toga Engleska ide u kontru i Vestergaard dobija žuti karton zbog starta nad Sakom

24'

Gužva u šesnaestercu Engleske, ali rezultat ostaje 0:1

23'

Danska je krenula nešto agresivnije nakon primljenog pogotka

18'

Walker je sve uradio u ovom napadu, probio po strani i poslao prizemnu loptu u sredinu. Pas Walkera je zakačio odbrambeni igrač Danske, pa je lopta promijenila pravac i došla pravo na nogu Kanea koji ju je lijepo plasirao i postigao svoj 64. pogodak za reprezentaciju

18'

Gooool

Harry Kane dovodi Englesku u vodstvo

17'

Pokušao je Harry Kane, ali njegov šut je završio u bloku Danske odbrane

13'

Prva ozbiljnija situacija pred golom Schmeichela. Dugo su Englezi držali loptu i gradili napad, nakon čega se Foden lijepim potezom oslobodio čuvara i uputio udarac koji odlazi van okvira gola

6'

Mirno otvaranje susreta, obje ekipe igraju duže napade

1'

Prvi pokušaj na utakmici, Hojbjerg je šutirao nakon svega tridesetak sekundi. Pi...