EURO 2024 | Uživo iz Munchena s utakmice Europskog prvenstva: Slovenija - Srbija 1:1

9

Slovenija i Srbija igraju susret drugog kola C grupe Europskog prvenstva.

Meč se igra na Allianz Areni u Munchenu s početkom od 15 sati.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos utakmice.

SIPA istražuje Košarkaški Savez BiH: Šta se krije iza zatvorenih vrata?

90+8

KRAJ UTAKMICE

Srbija je u posljednjim sekundama utakmice došla do poravnanja i tako ostavila šanse za plasman u narednu rundu. Sve je otvoreno u grupi C pred posljednje kolo.

90+6

Gooool

Srbija pogađa u zadnjoj minuti, Jović je heroj koji donosi Srbiji prvi bod na ovom takmičenju

Veliko slavlje na tribinama nakon pogotka Jovića
90+5

Opsada gola Slovenije, korner za Srbiju. Ide i Rajković pred gol

90+3

Igrači Srbije ponovno pokazuju frustracije, sada Gačinović udara igrača Slovenije i dobija žuti karton

90+2

Jović pokušao škaricama, ali je samo uspio napraviti faul u napadu

90+1

Jović je dobio žuti karton nakon naguravanja sa igračem Slovenije. Vremena je sve manje pa je i nervoza među igračima Srbije sve veća

90'

Sudija je odlučio produžiti utakmicu za pet minuta

87'

Navijači Srbije gađaju čašama Janšu koji pokušava izvesti aut

85'

Opasan centaršut Birmančevića, Oblak šalje loptu u korner

80'

Užasan centaršut Gačinovića završava pravo u rukama Oblaka.

79'

Dobar pokušaj Karničika sa ivice kaznenog prostora odlazi pored gola

79'

Sve manje vremena je ostalo za Srbiju, Slovenija kontroliše utakmicu

76'

Dvostruka izmjena Slovenije.

Šeško i Stojanović napuštaju igru, umjesto njih su na terenu Vipotnik i Verbič

75'

Nije loše centrirao Tadić, ali Milinković-Savić šalje loptu pored gola

75'

Čerin faulom zaustavlja Tadića u opasnoj zoni

72'

Mogla se Srbija odmah vratiti, Živković je centrirao, ali Mitrović fula novi zicer i sa pet metara pogađa samo prečku.

70'

Ludnicu na tribinama prave navijači Slovenije, dok navijači Srbije izgledaju kao da su izgubili svaku nadu u pozitivan rezultat na ovom prvenstvu

Navijači Srbije su u teren ubacili baklju, ali i razne druge predmete
69'

Gooool

Velika greška Gačinovića, Karničik je povukao loptu.

U nastavku akcije Elšnik prelijepo centrira, a Karničnik posprema loptu u mrežu

67'

Stojanović je pao nakon što ga je Pavlović odgurnuo u kaznenom prostoru.

Slovenci traže penal, ali sudija samo odmahuje rukom

65'

Jović je spustio loptu, ali je Mitrović nekontrolisano šutao visoko preko gola

64'

Piksi pravi dvostruku izmjenu.

Iz igre izlaze Vlahović i Lukić, dok su na terenu Jović i Milinković-Savić

58'

Fenomenalan pokušaj Šeška sa ruba šesnaesterca, ali Rajković maestralnom intervencijom odbija loptu u korner

57'

Tadić je izveo novi korner za Srbiju, ali kao i kod prethodnih situacija, Oblak je odlično boksovao i otklonio opasnost

54'

Slovenija se uspjela odbraniti od početnog pritiska Srbije, sada je težište igre više na polovini Srbije.

Lukić je prvi igrač koji je dobio žuti karton.

50'

Novi opasan pokušaj Srbije, Mitrović je pokušao glavom ali je jedan od odbrambenih igrača Slovenije loptu skrenuo u korner

49'

Opasan centaršut Gačinovića, Bijol je nakon panične reakcije zamalo pogodio svoju mrežu. Srbija će izvesti korner

49'

Navijači Slovenije prave prelijepu atmosferu na tribinama

47'

Nevjerovatna prilika za Srbiju.

Maestralan pas Tadića, ali je Oblak uspio odbraniti još jedan zicer Mitroviću

46'

Počelo je drugo poluvrijeme

Izmjena u redovima Srbije, umjesto Mladenovića je Gačinović ušao u igru

45+1

Kraj prvog poluvremena

Iako je završilo bez pogodaka, gledali smo izuzetno zanimljivo poluvrijeme i sigurno je da nas čeka uzbudljiv nastavak.

45+1

Pokušaj Mitrovića iz teške pozicije završava pored gola

43'

Nova opasnost pred golom Oblaka, ali je odbrana Slovenije uspjela izblokirati opasan pokušaj Lukića

42'

Najbolja prilika za Srbiju u dosadašnjem toku utakmice. Živković je ubacio, Mitrović se dobro zagradio ali je njegov pokušaj zaustavio Oblak nevjerovatnom intervencijom

39'

Slab pokušaj Vlahovića iz slobodnog udarca, nije uspio prebaciti živi zid

38'

Kakva prilika za Sloveniju, Elšnik je nakon lijepog prodora pogodio stativu. Odbijenu loptu Šeško šalje preko gola

32'

Dobra je to bila prilika za Srbiju nakon jednog kornera, no lopta je otišla pored gola.

27'

Prva prilika za Srbiju. Dušan Vlahović je probao, ali bez opasnosti po Jana Oblaka.

25'

Još jednom je Rajković intervenisao. Potpuna dominacija Slovenaca.

13'

Mnogo su opasniji Slovenci u uvodnim minutama. Srbija zasad nije ništa pokazala.

8'

Velika prilika za Slovence. Fantastično je reagovao Rajković poslije udarca Jana Mlakara.

4'

Prvi su zaprijetili Slovenci preko Adama Gnezde Cerina, ali je siguran Predrag Rajković na golu Srbije.

1'

Počela je utakmica!

14:50

U toku je intoniranje nacionalnih himni.

14:50

Glavni sudija današnjeg meča je Istvan Kovacs iz Rumunije.

Asistirat će mu sunarodnjaci Vasile Marinescu i Ovidiu Artene, dok je četvrti sudija Espen Eskas iz Norveške.

U VAR sobi je Pol van Boekel iz Nizozemske.

14:35

Dok je Slovenija na startu turnira remizirala s Danskom (1:1), Srbija je pretrpjela minimalan poraz od Engleske (0:1).

Stoga izabranici Dragana Stojkovića Piksija nemaju pravo na kiks, a pobjednik današnjeg duela skoro sigurno će osigurati mjesto u osmini finala.

14:30

Poznati sastavi

Slovenija: Oblak – Karničkik, Drkušić, Bijol, Janža –Stojanović, Čerin, Elšnik, Mlakar – Šporar, Šeško

Srbija: Rajković – Veljković, Milenković, Pavlović – Živković, Ilić, Lukić, Mladenović – Tadić – Mitrović, Vlahović

14:30

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice drugog kola grupe C Europskog prvenstva između Slovenije i Srbije.

Meč se igra na stadionu Allianz Arena u Munchenu s početkom od 15 sati.