EURO 2024 | Škotska i Švicarska remizirali, meč obilježila majstorija Shaqirija

0

U drugom meču drugog kola A grupe Europskog prvenstva, Škotska i Švicarska su u Kolnu podijelile bodove, odigravši 1:1.

Prvi do vodstva došli su Škoti i to autogolom Scotta McTominayja u 13. minuti.

Švicarci su izjednačili u 26. minuti, kada je fanatastičan pogodak s 20-ak metara u rašlje postigao Xherdan Shaqiri.

Da li je paraliza sna opasna? Ovo trebate znati o ovoj neugodnoj pojavi

Imala je Švicarska priliku u 32. minuti doći do preokreta, ali je pokušaj Dana Ndoyeja sjajno zaustavio Angus Gunn.

Minut kasnije Ndoye je postigao gol, koji je poništen zbog offsidea.

Vrlo zapažen bio je Ndoye, koji je imao veliki promašaj u 59. minuti, kada se izborio za poziciju i šutirao pored gola.

Imali su i Škoti veliku šansu u 67. minuti. Grant Hanley je nakon gužve u šesnaestercu Švicarske pogodio stativu.

U 90. minuti je Švicarska mogla do pobjede, ali je Zeki Amdouni s pet metara promašio čistu šansu.

Škotska je tako osvojila prvi bod i ostala u životu, dok Švicarska ima četiri i došla je nadomak plasmana u drugu fazu.

U posljednjem kolu, 23. juna, Škotska igra protiv Mađarske, dok se Švicarska sastaje s Njemačkom.

Njemačka je ranije u srijedu pobjedom nad Mađarskom (2:0) osigurala mjesto u osmini finala.