EURO 2024 | Uživo iz Dusseldorfa s utakmice Europskog prvenstva: Austrija - Francuska 0:1

1

Austrija i Francuska sastaju se u drugom susretu prvog kola grupe D Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Meč se igra na Merkur Spiel-Areni u Dusseldorfu s početkom od 21 sat.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos utakmice.

Novi detalji policijske akcije 'Rapid': Pronađeno više od 70 kg opojne droge, privedene četiri osobe

FT

Kraj utakmice!

Francuzi su jedva uspjeli doći do pobjede protiv Austrije (1:0), slavivši autogolom iz 38. minute.

90+8'

Prilika za Austriju minut prije kraja. Još Francuzi strahuju za pobjedu.

90'

Mbappe je morao izaći zbog povrede lica. Francuzi mogu biti zabrinuti.

Prethodno je prva zvijezda Tricolora zaradila udarac tokom jednog duela.

81'

Približavamo se kraju utakmice. Francuzi imaju loptu u svojim nogama, no još uvijek ne mogu riješiti pitanje pobjednika.

68'

Nova prilika za Francuze. Sada je Pentz odbranio pokušaj Marcusa Thurama.

67'

Opasan napad Francuza, ali su se odbranili Austrijanci. Jules Kounde je pokušao.

55'

Veliki promašaj Mbappea. Izašao je sam na golmana Austrije i promašio cijeli gol.

46'

Krenulo je drugo poluvrijeme.

HT

Kraj prvog poluvremena!

Francuska vodi s 0:1 protiv Austrije.

45+1'

Mogao je Mbappe udvostručiti prednost Francuske, ali je golman Austrije Patrick Pentz prije došao do lopte.

38'

GOOOOOOOOOOL! 0:1

Ni iz čega su poveli Francuzi. Autogol je postigao Maximilian Wober nakon ubačaja Mbappea.

36'

Velika šansa za Austriju.

Marcel Sabitzer je sjajno proigrao Christopha Baumgartnera, ali je odbranio Mike Maignan.

27'

Dosta mirna utakmica do sada. Austrijanci se dobro drže.

9'

Prva prilika za Francuze. Kylian Mbappe je izašao na gol Austrije i šutirao u vanjski dio mreže.

8'

Bez ikakvih uzbuđenja do sada.

1'

Počela je utakmica!

20:55

U toku je intoniranje nacionalnih himni.

20:45

Francuska započinje pohod na svoju treću šampionsku titulu, prvu poslije davne 2000. godine.

U međuvremenu su jednom bili srebrni i to na EURO-u 2016. godine.

20:35

Prema kladionicama Francuzi su uz Engleze najveći favoriti turnira. Tako im i u ovoj utakmici daju veliku prednost.

Koeficijent na pobjedu Francuske iznosi 1.55, dok je na pobjedu Austrije 5.75.

20:30

Poznati sastavi

Austrija: Pentz; Danso, Wöber, Posch, Mwene - Seiwald, Sabitzer, Baumgartner - Laimer, Grillitsch, Gregoritsch

Francuska: Maignan; Saliba, Upamecano, T. Hernandez, Kounde - Kante, Rabiot, Griezmann - Thuram, Mbappe, Dembele

20:30

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice prvog kola grupe D Europskog prvenstva između Austrije i Francuske.

Meč se igra na stadionu Merkur Spiel-Arena u Dusseldorfu s početkom od 21 sat.