EURO 2024 | Uživo iz Dortmunda s utakmice Europskog prvenstva: Turska - Portugal 0:3

2
Radiosarajevo.ba / Bernardo Silva je pogodio za vodstvo Portugala

Selekcije Turske i Portugala igraju susret drugog kola grupe F Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Meč se igra na Signal Iduna Park u Dortmundu s početkom od 18 sati.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite uživo tekstualni prijenos utakmice.

SIPA istražuje Košarkaški Savez BiH: Šta se krije iza zatvorenih vrata?

FT

KRAJ UTAKMICE

Portugal je nadigrao Tursku i slavio sa 0:3 i tako obezbijedio prolazak u osminu finala.

Za Tursku će susret protiv Češke u trećem kolu biti meč odluke.

90'

Igrat će se pet minuta sudijske nadoknade.

89'

Pokušaj Bernarda Silve blokira odbrana Turske.

80'

Tri intervencije zaredom, nevjerovatnog Pepea

73'

Neto je opasno centrirao, ali odbrana Turske uspijeva otklonuti opasnost

72'

Mirna utakmica nakon trećeg gola, Turska pokušava ali ne pronalazi način da dođu do gola Portugala

66'

Centaršut Bernarda Silve, ali Cristiano Ronaldo nije uspio dobro zahvatiti loptu

61'

Treći gol Portugala je u potpunosti demoralisao Tursku.

56'

Ovom asistencijom je Ronaldo postao najbolji asistent svih vremena na Europskim prvenstvima.

56'

GOOOOL

Fenomenalno je Ronaldo pobjegao odbrani i izbjegao ofsajd. Legendarni napadač je izašao sam na golmana Turske, ali je odlučio biti nesebičan i proigrati Brunu Fernandesa kome je ostalo da samo pospremi loptu u mrežu.

53'

Yazici je oprobao udarac sa distance, ali je to bio lagan zadatak za Dioga Costu.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme

Portugal je napravio dvostruku izmjenu, na terenu su Neto i Neves, dok su iz igre izašli Leao i Palhinha.

U redovima Turske je iz igre izašao Kokcu, dok je na terenu Yazici.

HT

Kraj prvog poluvremena

Portugal zasluženo vodi sa 0:2 protiv Turske. Morat će Montela mijenjati ukoliko želi danas do pozitivnog rezultata.

44'

Tenzije su porasle u posljednjih nekoliko minuta.

Sudija je pokazao čak četiri žuta kartona u tri minute.

41'

Kokču gađa, ali Diego Costa danas fenomenalno brani.

39'

Leao je zbog simuliranja zaradio žuti karton i neće igrati u trećem kolu.

37'

Akturkoglu je najopasniji igrač Turske.

Lijepo je probio po strani, no još jedan opasan napad zaustavlja iskusni Pepe.

35'

Fernandes je nakon kontre imao dobru poziciju, ali njegov pokušaj ide daleko od gola.

U sredini je bio Cristiano Ronaldo, i bio je izuzetno ljut zato što ga se Fernandes odlučio za šut umjesto asistencije.

32'

Opasno je bilo pred golom Portugala nakon kornera Turske, ali Cristiano Ronaldo se vratio i pomogao svojoj odbrani.

31'

KAKVA ŠANSA ZA TURSKU

Mogli su se odmah vratiti u meč, ali pokušaj Akturkoglua fenomenalno brani Costa.

29'

GOOOL

Portugal nakon autogola Akaydina vodi sa 0:2

Kakav nesporazum Akaydina i golmana Bayindira. Defanzivac Turske je pokušao vratiti loptu svom golmanu, koji je napustio gol pa je pas završio u mreži.

22'

GOOOOL

Portugal vodi pogotkom Bernarda Silve

20'

Dobra kontra Turske, ali Pepe nevjerovatnim startom presijeca pas.

13'

Sjajna akcija Portugala, ali odbrana Turske dobro reaguje.

8'

Ronaldo pokušao glavom iz teške pozicije, njegov udarac ide van okvira gola

6'

KAKVA PRILIKA ZA TURSKU

Aktukoglu je sa 4 metra pokušao doći do lopte, ali ga je Cancelo uspio omesti. Korner za Tursku.

2'

Cristiano Ronaldo je ubilježio prvi pokušaj na utakmici, ali je rezervni golman Manchester Uniteda bio siguran

1'

Počela je utakmica

17:35

Fenomenalnu atmosferu u gradu održavanja utakmice prave navijači obje reprezentacije.

Još od ranih jutarnjih sati navijači Turske i Portugala okupirali su ulice Dortmunda.