EURO 2024 | Uživo iz Dortmunda s utakmice Europskog prvenstva: Turska - Gruzija 3:1

2

Turska i Gruzija sastaju se u prvom susretu prvog kola grupe F Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Meč se igra na BVB Stadionu u Dortmundu s početkom od 18 sati.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite uživo tekstualni prijenos utakmice.

Svećenik iz BiH proslavio stupanje u službu: "Danas, majko, rediš svoga sina"

19:57

KRAJ UTAKMICE! Akturkoglu je na samom kraju pogodio prazan gol Gruzijaca za konačnih 3:1.

87'

Kakava prilika za Tursku! Šut glavom jedan na jedan ipak brani sjajni gruzijski golman.

82'

Brz tempo igre, ali za sada bez većih prilika.

71'

GRUZIJCI ZAMALO STIGLI DO GOLA! Nakon što se sjajno oslobodio čuvara Altunashvili je zatresao prečku

66'

KAKAV GOLLLL ARDE GULERAAAAA!!! Šutirao je sa distance, a onda pogodio rašlje protivničke ekipe.

Jedan od najljepših golova do sada.

57'

Snažan udarac Calhanoglua iz kornera! Ipak lopta je otišla pravo u ruke gruzijskog golmana.

54'

Igra se oštro na obje strane, ali sada manje prilika za golove.

46'

Dobra šansa za Tursku! Igrač Turske je zakačio loptu, ali ona je otišla pravo u ruke gruzijskog golmana.

45'

POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME! TURSKA-GRUZIJA 1:1

18:48

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! TURSKA-GRUZIJA 1:1

36'

KAKVA ŠANSA ZA GRUZIJU! Veliki promašaj Mikautadzea

32'

GOLLL ZA GRUZIJUUUU! POGODIO JE MIKAUTADZE NAKON CENTARŠUTA U SRCE ŠESNAESTERCA

27'

Poništen je novi gol koji je postigao Yıldız!

26'

KAKAV GOLLLLLLLL! Muldur je zahvatio volej i zatresao mrežu Gruzijaca. Vode Turci!!!

22'

Turska pritišće i želi pogodak. Imaju Turci više od igre, ali još uvijek lopta nije ušla u mrežu

12'

Mekvabishvili je šutirao, ali njegov udarac sjajno brani turski golman!

10'

KAKVA ŠANSA ZA TURSKU!!! Topovski šut Ayhana koji se odbio od stativu.

6'

Pokušala je Turska iz kornera! Ayhan je bio neprecizan glavom.

5'

Rastrčane obje ekipe, ali za sada bez pravih prilika.

1'

POČELA JE UTAKMICA U DROTMUNDU

17:57

U toku je infoniranje himne reprezentacije Turske. Stadion odjekuje, mnogo je Turaka na stadionu!

17:55

U toku je himna reprezentacije Gruzije.

17:38

Došlo je do žestokog sukoba između navijača obje reprezentacije uoči meča.

Pogledajte snimke:

17:36

Selektori Turske i Gruzije, Vincenzo Montella i Willy Sagnol su odabrali početne postave za današnji duel u Dortmundu.

Turska: Gunok; Muldur, Akaydin, Bardakci, Kadioglu; Ayhan, Calhanoglu, Guler, Kokcu, Yildiz; Yilmaz.

Rezerve: Akgun, Akturkoglu, Bayindir, Cakir, Celik, Demiral, Kaplan, Kilicsoy, Ozcan, Tosun, Yazici, Yildirim, Yokuslu i Yuksek.

🇹🇷🆚🇬🇪: The line ups are in! 🤩 #EURO2024

Posted by UEFA EURO 2024 on Tuesday, June 18, 2024

Gruzija: Mamardashvili; Kakabadze, Kvirkvelia, Kashia, Dvali, Tsitaishvili; Kochorashvili, Mekvabishvili, Chakvetadze; Mikautadze, Kvaratskhelia.

Rezerve: Altunashvili, Davitashvili, Gocholeishvili, Gugeshashvili, Gvelesiani, Kiteishvili, Kvekveskiri, Kvilitaia, Lobjanidze, Lochoshvili, Shengelia, Sigua, Tabidze, Zivzivadze.

17:34

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli u tekstualni prijenos prve utakmice grupe F između Turske i Gruzije.