EURO 2024 | Uživo iz Dortmunda s utakmice Europskog prvenstva: Francuska - Poljska 1:1

2

U jednom od susreta posljednjeg kola grupe D na Europskom prvenstvu, sastat će se Francuska i Poljska.

Meč se igra na stadionu Signal Iduna Park u Dortmundu s početkom od 18 sati.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos utakmice.

Poznati meteorolog najavio šta nas čeka: 'Sigurno će biti oblasti koje će imati jako nevrijeme'

FT

Kraj utakmice!

Francuska je remizirala s Poljskom 1:1, te kao drugoplasirana ide u osminu finala.

87'

Krenuli su Francuzi po pobjedu i prvo mjesto, no brane se Poljaci.

82'

Mogli su Poljaci okrenuti rezultat. Lewandowski je bio u šansi, no ostalo je 1:1.

79'

GOOOOOOOOOOL! 1:1

Sada je Robert Lewandowski pogodio i poravnao rezultat.

78'

Ponovit će se ipak penal jer je Maignan ranije izašao s linije.

77'

Promašio je penal Lewandowski, tačnije Maignan je odbranio njegov udarac.

76'

Penal za Poljsku! Dayot Upamecano ga je skrivio.

75'

Mogao je Mbappe povećati prednost Francuske, no loše je šutirao.

72'

Velika šansa za Roberta Lewandowskog! Prohujala je lopta pored stative gola Francuske. Dosta sreće za Tricolore.

70'

Tempo je sada malo opao, iako Francuzi drže loptu i dominiraju utakmicom.

59'

Bradley Barcola je mogao udvostručiti vodstvo Francuske, no opet je Skorupski bio sjajan na golu.

57'

Francuska sada ima rezultat koji je vodi u osminu finala s prve pozicije grupe D.

56'

GOOOOOOOOOOL! 1:0

Kylian Mbappe je siguran s bijele tačke.

55'

Penal za Francusku nakon što je u šesnaestercu Poljske oboren Ousmane Dembele.

50'

Ne da se Mbappeu da postigne gol na ovom prvenstvu. Gađao je sada pored gola.

49'

Prijete Francuzi i na početku drugog dijela. Mbappe se ponovo našao u šansi, a po ko zna koji put Skorupski spasio Poljake.

46'

Krenulo je drugo poluvrijeme!

HT

Završeno je prvo poluvrijeme.

Francuzi su bili bolji, ali Poljska drži "nulu" zaslugom sjajnog Lukasza Skorupskog, koji je briljirao na golu.

45'

Redaju se šanse za Francusku u Dortmundu. Mbappe je opet zaprijetio, a Skorupski još jednom spasio Poljake.

44'

Još jedna lijepa akcija Francuske, no odbranili su se Poljaci.

42'

Prilika sada za Kyliana Mbappea. Opet je Skorupski dobro intervenisao i spasio Poljsku.

34'

Imao je Robert Lewandowski sjajnu priliku da dovede Poljsku u vodstvo, no nije bilo gola.

24'

Zaprijetili su sada Poljaci, ali nije bilo veće opasnosti po Maignana.

19'

Najbolja šansa za Francuze u dosadašnjem dijelu meča. Ousmane Dembele je gađao, ali se Lukasz Skorupski ponovo istakao sjajnom intervencijom.

11'

Veliku priliku imali su Francuzi preko Thea Hernandeza, ali je odbranio Lukasz Skorupski.

6'

Prvi udarac u okvir gola za Poljsku. Piotr Zielinski je probao, a Mike Maignan odbranio.

1'

Počela je utakmica!

17:55

Slušamo himne u Dortmundu.

17:45

Glavni sudija današnjeg meča bit će Marco Guida iz Italije, a pomagat će mu sunarodnjaci Filippo Meli i Giorgio Peretti.

Četvrti sudija je Rade Obrenović iz Slovenije, dok je u VAR sobi Italijan Massimiliano Irrati.

17:40

Kylian Mbappe vraća se u startnu postavu Francuske nakon što je slomio nos u meču prvog kola protiv Austrije i propustio duel drugog kola s Nizozemskom.

S druge strane, Robert Lewandowski prvi put će započeti meč na ovogodišnjem prvenstvu.

17:35

Šta kome treba?

Situacija je takva da je Poljska već ispala, dok će preostale tri reprezentacije gotovo sigurno izboriti plasman u osminu finala, no pitanje s koje pozicije.

Nizozemska s četiri boda trenutno predvodi grupu zbog više zabijenih golova od Francuske, dok Austrija ima bod manje od njih.

Stoga je izvjesno da Austriju samo pobjeda može gurnuti među dvije najbolje selekcije u grupi. S druge strane, ne dogodi li se da neko od Francuza ili Nizozemaca kiksa, o pobjedniku grupe odlučivat će gol-razlika.

17:30

Poznati sastavi

Francuska: Maignan - Kounde, Upamecano, Saliba, Hernandez - Tchouameni, Kante, Rabiot - Dembele, Mbappe, Barcola

Poljska: Skorupski - Bednarek, Dawidowicz, Kiwior - Frankowski, Moder, Urbanski, Zalewski - Szymanski, Zielinski - Lewandowski

17:30

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice trećeg kola grupe D Europskog prvenstva između Francuske i Poljske.