EURO 2024 | Turska pobjedom nad Češkom potvrdila plasman u nokaut-fazu

1

Završeno je treće kolo grupe F Europskog prvenstva u Njemačkoj. Turska jepobjedila Češku rezultatom 2:1 u zadnjim posljednjem grupe F izborila plasman u osmini finala,

Ekipa Turske je dominirala što se tiče posjeda, pokušavali su doći do gola u raznim navratima ipak odbrana Češke je dobro stajala.

Također treba istaći da je od 20. minute Češka s igračem manje Barak je dobio drugi žuti, te je morao napustiti teren, to je dosta otežalo timu Hašeka.

Rasvijetljen zločin u Italiji: Mladić iz BiH ubijen iz osvete, uhapšene tri osobe

Drugo poluvrijeme nam je na startu donijelo uzbuđenje.

Hakan Calhangolu je u 51 minuti susreta postigao gol za 1:0, dok su Česi sa igračem manje uspjeli izjednačiti u 68 minuti golom Tomas Soucek nakon gledanja VAR-a.

Turska dolazi do pobjede u zadnjim minutama meča golom Tosuna.

Ekipa Turske kao drugoplasirana ekipa prolazi u sljedeću nokaut-fazu.