EURO 2024 | Uživo iz Hamburga s utakmice Europskog prvenstva: Češka - Turska 1:2

0

Selekcije Češke i Turske igraju susret trećeg kola grupe F Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Meč se igra na Volksparkstadion u Hamburgu s početkom od 21 sat.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite uživo tekstualni prijenos utakmice.

Pogledajte defile konjanika kroz Donji Vakuf prema Ajvatovici, izazvao je veliku pažnju prisutnih

FT

Kraj utakmice!

Tuska u zadnjim minutama pobjedila Češku.

90+5'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL

Turska je preokrenula u zadnjim minutama.

Strijelac je Tousun.

90'

Šest minuta sudijske nadoknade.

Ladislav Krejci je požutio.

87'

Izlazi strijelac Calhanoglu, a ulazi Kokcu

85'

Novi žuti karton za Turskog reprezentativca Samet Akaydin.

80'

Požutio je i Muldur.

A izmjena u ekipi Češke David Jurasek je izašao, ući će Matej Jurasek.

77'

Izmjene u selekcijama Češke i Turske:

Za Češku izašao su Provod, a ušao je Lingr.

Za Tursku: Kerem Akturkoglu i Cenk Tosun ulaze, a izlazi Kenan Yildiz i Arda Guler.

68'

GOL JE PRIZNAT!

Ugurcan Cakir je dobio žuti karton nakon posljednjeg sučevog zvižduka zbog nesportskog ponašanja.

Calhanoglu je također dobio žuti karton i propušta sljedeći meč.

67'

GLEDA SE VAR!

Možda je bilo prekršaja kod gola koji je postigla momčad Češka jer sudija daje znak za VAR. Ovo bi moglo biti napeto.

66'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Tomas Soucek pronalazi mrežu nakon dobre akcije.

64'

ŠANSA ZA ČEŠKU!

Turska se odbranila.

55'

Izlazi golaman Češke Stanek ne može nastaviti igru zbog povrede, pa će ući Matej Kovar.

Pored golmana izlaze još Mojmir Chytil i Adam Hlozek su odigrali svoje za danas, a zamijenit će ih Jan Kuchta i Tomas Chory.

51'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Turska vodi 1:0.

Strijelac je Hakan Calhanoglu.

49'

Ismail Yuksek požutio, igrač je ljut na sebe.

45'

Počelo je drugo poluvrijeme!

Vincenzo Montella je napravio izmjenu. Kaan Ayhanje ušao u igru u drugom poluvremenu, a izašao je Salih Ozcan.

HT

Kraj prvog poluvremena

45'

Sudija je produžio još 3 minute.

45'

Velika šansa za Češku!

Jurasek je primio tačan pas i u situaciji jedan na jedan s golmanom odlučio pucati snažno po sredini gola. Mert Gunok je bio oprezan i lagano mu je odbranio šut.

37'

Kenan Yildiz je dobio žuti karton zbog oštrog starta.

35'

Schick je zaradio žuti karton i propušta sljedeći meč, ako Češka prođe

31'

Žuti karton za Ozcan

29'

Turska napada!

Gol visi u zraku.

27'

Šansa za Tursku!

Guler je dočekao precizan centaršut pred golom i skoro zabio gol. Jedan od odbrambenih igrača je reagirao na vrijeme i izbio loptu.

20'

Crveni karton, Češka igra s igračem manje.

Barak je dobio drugi žuti karton.

17'

Prilika za Češku, ali loša reakcija Hranaca.

13'

Arda Guler je šutirao, ali neprecizno.

12'

Barak je dobio žuti karton nakon starta.

1'

Počela je utakmica u Hamburgu!

20:40

Turskoj je dovoljan bod protiv Češke kako bi osigurali drugo mjesto u skupini, dok je Portugal siguran na prvom mjestu.