EURO 2024 | Uživo iz Stuttgarta s utakmice Europskog prvenstva: Ukrajina - Belgija 0:0

0

Ukrajina i Belgija sastaju se u susretu posljednjeg kola grupe E na Europskom prvenstvu.

Meč se igra na stadionu MHP Arena u Stuttgartu s početkom od 18 sati.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos utakmice.

Haos kod Ambasade Izraela u Beogradu: Ima mrtvih

FT

Kraj utakmice u Stuttgartu!

Remi (0:0) poslije kojeg je Ukrajina ispala, dok Belgija s drugog mjesta ide u osminu finala.

87'

Belgija je zaprijetila iz kontranapada, no Bakayoko je na kraju slabo šutirao.

83'

Opasno je bilo po gol Belgije. Malo je falilo da lopta završi u mreži nakon kornera.

80'

Probao je Artem Dovbyk, ali je lopta pogodila vanjski dio mreže. Jedna od malobrojnih prilika za Ukrajinu.

74'

Imali su Ukrajinci kontru, no nisu uspjeli uputiti udarac na gol Belgije.

73'

Pritisak Belgije. Doku je napravio slalom kroz odbranu Ukrajine, koja se odbranila.

58'

Prilika za Belgiju. Doku je probio po lijevoj strani i ubacio, no kasnio je Lukaku.

53'

Belgijanci bolji i u nastavku, no ne mogu ugroziti gol Ukrajine.

46'

Krenulo je drugo poluvrijeme!

HT

Završeno je prvo poluvrijeme!

Nema golova nakon prvih 45 minuta. To je rezultat koji Belgiju vodi dalje, a Ukrajinu šalje kući.

38'

U duelu Slovačke i Rumunije trenutno je 1:1, što je rezultat koji Ukrajince izbacuje s turnira.

21'

Zaprijetili su prvi put i Ukrajinci. Roman Yaremchuk je probao, no Koen Casteels je siguran na golu Belgije.

16'

Belgijanci diktiraju tempo utakmice, no osim one prilike Lukakua nisu ništa napravili.

7'

Prva prilika na utakmici za Belgiju. Romelu Lukaku je šutirao, ali je Anatoliy Trubin odbranio njegov poprilično loš udarac.

1'

Počela je utakmica!

17:55

Slušamo nacionalne himne.

17:45

Izjednačen učinak

Uoči zadnjeg kola sve četiri ekipe imaju po tri boda.

Zbog kriterija gol-razlike i zabijenih golova prva je Rumunija, druga Belgija, treća Slovačka, a posljednja Ukrajina, što se itekako može promijeniti i svaka ekipa ima izglede završiti negdje od prvog do posljednjeg mjesta.

17:30

Poznati sastavi

Ukrajina: Trubin - Timčuk, Zabarnji, Svatok, Matvienko, Mikolenko - Šaparenko, Brazko, Sudakov - Jaremčuk, Dovbik

Belgija: Casteels - Vertonghen, Faes, Theate, Castagne - De Bruyne, Onana, Tielemans - Doku, Lukaku, Trossard

17:30

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice trećeg kola grupe E Europskog prvenstva između Ukrajine i Belgije.