EURO 2024 | Francuska nakon drame i penala stigla do polufinala Europskog prvenstva

2

Reprezetnacija Francuske je nakon boljeg izvođenja penala slavila protiv Portugala (5:3) i plasirala se u polufinale Europskog prvenstva u Njemačkoj. Susret je završio nepopularnim rezultatom 0:0.

Francuska je ušla u meć ofanzivno te je napravila pritisak oko šesnaesterca Portugala, ali nije stvorila značajnu priliku.

Nakon toga uslijedila je prava uspavanka u kojoj su Portugalci došli do posjeda i nisu napravili kvalitetnu šansu.

Nermin Bise: 'Scene koje gledate u SF filmovima su blaga verzija. Ponestaje mi riječi'

Prvi udarac na susretu desio se u 16. minuti kada je Fernandes potegao sa više od 20 metara, ali Saliba je to izblokirao u korner.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je Hernandez u 20. minuti. Snažno je šutirao po sredini, ali je Costa to uspio odbraniti.

Na poluvrijeme se otišlo sa nepopularnih 0:0.

Goalless in Hamburg... #EURO2024

Posted by UEFA EURO 2024 on Friday, July 5, 2024

Uzbuđenje je stiglo u 61. minuti kada je Fernandes iskosa izašao jedan na jedan sa Maignanom, ali Francuz sjajno brani.

Portugalci su nastavili sa napadima, a velika šansa propuštena je kada je Leao proigrao Vitinhu u srcu šesnaesterca, ali šutirao je po sredini gola (63. minuta).

Francuska je odgovorila u 67. minuti, a Kolo Muani se našao sam ispred Coste. Ipak izvanredan blok Diasa spašava Portugalce i lopt odlazi pored gola.

/ Anketa

Ko će osvojiti EURO 2024?
Rezultati

Camavinga je imao nevjerovatan promašaj u 70. minuti. Šutirao je u petercu, a lopta je završila pored gola.

Nakon toga dobar šut Dembelea prohujao je pored rašlji Portugalaca. Francuska je bila blizu vodstva.

Regularni dio završen je rezultatom 0:0. Utakmica je otišla u produžetke, a priliku da Porugal povede imao je Ronaldo, ali je loše šutirao u šesnaestercu protivnika.

Bez mnogo uzbuđena završio je i prvi produžetak, obje ekipe su igrale oprezno.

Mendes je u 120. minuti mogao da donese polufinale Portugalu, ali lopta je stigla u naručje Coste.

Francuska je na kraju slavila protiv Portugala nakon boljeg izvođenja penala (5:3).