El Clasico: Real Madrid dominantno protiv Barcelone, hattrick Benzeme

0
S. P. M.

Barcelona i Real Madrid odigrali su revanš u sklopu polufinala Copa del Rey.

Činilo se da će poluvrijeme proći bez golova, no u sudijskoj nadoknadi Kraljevski klub pogađa za vodstvo, asistencija Karima Benzeme, strijelac Vini Jr. Vodstvo Reala na kraju prvog dijela.

Benzema pogađa u 49., asistirao mu je Luka Modrić. Franck Kessi obara Vinija Jr u 57. minuti, sudija pokazuje na bijelu tačku. Benzema je bio precizan, 3:0 za Real. Francuz je postigao hattrick u 80. minuti, asisstencija Vinija Jr. Ubjedljiva pobjeda Kraljeva, 4:0.

Džanan Musa i Real Madrid osigurali plasman u polufinale Eurolige

Prvu utakmicu je Barcelona dobila minimalnom razlikom u gostima, 1:0, autogol Eder Militao (26').

U finalu će Real igrati sa Osasunom, koja je odigrala prvi susret sa Athletic Bilbaom 1:0, a revanš remijem 1:1 nakon produžetaka.

Finale Kupa Španije se igra na Estadio de La Cartuja u Sevilli 6. maja.