Cijeli Twitter brujao o tome: Da li je Karim Benzema prekinuo razamanski post?

0

Napadač Real Madrida Karim Benzema je u utakmici protiv Valladolida postigao tri gola u samo sedam minuta, ali je detalj s klupe, gdje Francuz uzima flašu s vodom, privukao i više pažnje.

Karim Benzema je musliman i, kao i svake godine, posti tokom ramazana. Naravno, to je profesionalnim sportistima puno teže, ali Benzema je tome posvećen

Međutim, činilo se da je prekinuo post tokom utakmice protiv Valladolida. Benzema je, nakon postizanja tri gola u prvom poluvremenu, završio meč u 65. minuti te je ustupio mjesto Edenu Hazardu

Dragan Bursać: Arnaudija, suza na licu Banjaluke, od utorka postaje njen najljepši osmijeh!

Ubrzo je kamera prikazala Benzemu na klupi, a on je u tom trenutku posegao za flašom vode. Činilo se kao da prekida post, ali ubrzo je tekućinu ispljunuo

Ovaj potez je pokrenuo debatu na socijalnim mrežama. Većina ljudi je mišljenja da nije riječ o prekidu posta, jer je vodu ispljunuo, dok jedan dio sugeriše da se možda malo i napio.

Ipak, teško je vjerovati da je to slučaj, s obzirom na to koliko Benzema ozbiljno shvata svoju vjeru

Benzema će biti u akciji s Real Madridom već u srijedu, 5. aprila, kada traže prolaz u finale Kupa Kralja protiv vječnog rivala Barcelone. Barcelona je prvi meč dobila rezultatom 1:0