Džeko je postigao gol protiv Intera, a u Rimu ga je dočekala prekrasna parola

0

Inter je bio ubjedljiv na gostovanju Romi, derbi susret 16. kola Serije A okončan je pobjedom prvaka Italije od 3:0.

Mrežu domaćina na Olimpicu načeo je u 15. minuti Hakan Calhanoglu – i to direktno iz kornera.

Devet minuta kasnije raspoloženi Turčin je asistirao Edinu Džeku, a kapiten reprezentacije BiH rutinski poentirao.

Stigao odgovor na inicijativu Arijane Memić: Policijski službenici nisu stoka

Dijamant ipak nije slavio pogodak, iz poštovanja prema bivšem klubu.

Na 3:0 povisio je Denzel Dumfries u 39. minuti svojim prvijencem za Inter, odlično je reagovao nakon ubačaja Bastonija.

Džeko je igrao do 76. minute, kada ga je zamijenio Matias Vecino. Ostavio je traga Dijamant u Rimu, pa je tako na jednoj od tribina Olimpica bila postavljena parola kojom su se navijači Rome zahvalili Dijamantu.

"119 puta ti hvala, Edine", pisalo je na paroli na Olimpicu.

Simbolika je jasna, jer 119 je broj golova koje je Dijamant postigao u Rominom dresu.

Portali zbog autorskih prava ne smiju prikazivati golove, a gol Dijamanta pogledajte na linku OVDJE.

Nakon ove pobjede Inter je došao na drugo mjesto, a imaju bod manje od Milana koji je prvi.