United, Fener, AZ Alkmaar i Astra idu dalje; Džeki 20 minuta protiv Astre

Utakmicama od 19:00 sati odigrano je jedanaest susreta posljednjeg, šestog kola Evropske lige u nogometu.

Među 32 najbolje ekipe plasirali su se: Fenerbahce, Manchester United, APOEL, Olympiakos, St. Etienne, Anderlecht, Zenit, AZ Alkmaar, Roma, Astra, Athletic Bilbao i Genk.

Manchester United kao gost slavio je protiv Zorye rezultatom 0:2. United je u prednost sstigao u 48. minuti kada je Mkhitaryan nakn sjajnog solo prodora pogodio za 0:1, da bi pred sam kraj susreta Zlatan Ibrahimović postigao gol i tako postavio konačnih 0:2

Roma je protiv Astre odigrala 0:0, a trener Lucijano Spalletti u ovoj utakmici izveo je kombinovan sastav. Edin Džeko nije se našao u početnoj postavi Vučice, ali je priliku za igru dobio u 70. minuti kada je na teren ušao umjesto El Shaarawyja.

Maccabi Tel Aviv našeg Harisa Medunjanina nije se plasirao dalje unatoč pobjedi od 2:1 protiv Dundalka. Haris Medunjanin izborio je jedanesterac u prvom poluvremenu.