Drama u Podgorici: Crna Gora savladala Bugarsku u 96. minuti i zakomplicirala stvari Srbiji

0
AA

Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas, 10. septembra, u Podgorici, selekciju Bugarske 2:1, u utakmici G grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Crnogorska selekcija upisala je drugi trijumf i ostala u trci za plasman na šampionat.

Crna Gora je povela golom Stefana Savića u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Do gola mogla je i tri minuta ranije, ali veliku šansu nije realizovao Marko Bakić.

SIPA u Sarajevu uhapsila državljanina Finske, za njim bila raspisana Interpolova potjernica

Veliku priliku da se upiše u strijelce imao je i Kiril Despotov, ali nije realizovao jedanaesterac, odnosno njegov udarac zaustavio je crnogorski golman Milan Mijatović u 60. minuti. Jedanaesterac je skrivio Igor Vujačić, koji je isključen zbog drugog žutog kartona.

Izjednačio je Preslav Nikolajev Borikov u 79. minutu.

Veliki trijumf Crnogorcima donio je Stevan Jovetić, koji je nakon ubacivanja Dritona Camaja glavom savladao bugarskog golmana u šestom minutu sudijske nadoknade.

Crna Gora će kvalifikacije nastaviti 17. oktobra duelom sa Srbijom.

U grupi G prva je Mađarska s deset bodova, Crna Gora ima osam, Srbija sedam, a Litvanija i Bugarska imaju po dva boda.

U istom terminu, od 18 sati, sastali su se Farski Otoci - Moldavija te Finska - Danska. U obje utakmice slavili su gosti sa identičnim rezultatom - 0:1.

Nešto ranije, u terminu od 15 sati, Kazahstan je, također sa 1:0, savladao Sjevernu Irsku.