Derbi susret na Koševu: Tuzla City nadigrao Sarajevo i odnio bodove

2

Derbi susret 27. kola Premijer nogometne lige Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Tuzla Cityja pripao je gostima iz Tuzle rezultatom 1:0.

Tuzlaci su sa stadionu "Asim ferhatović Hase" odnijeli sva tri boda i tako timu s Koševa nanijeli drugi uzastipni poraz nakon debakla u Mostaru od novog šampiona BiH, Zrinjskog (0:4).

Sarajevo je prikazalo lošu predstavu, posebno u prvom poluvremenu, u kojem su Tuzlaci postigli i vodeći gol.

Komemoracija Dževadu Jahiću: Odlazak istaknutog lingviste koji je obogatio bosanski jezik

Nakon početkog odmjeravanja snaga, prvu priluiku smo zapisali u 13. minuti kada se Džafić nije najbolje snašao u izglednoj prilici.

U 29. minuti gosti su tražili penal, ali ga nisu dobili. Džafić je ponovo bio glavni akter, ali sudija nije nasjeo na njegovu glumu i gosti su ostali bez penala.

U periodu bolje igre Sarajeva, gosti su poveli sa 1:0. Igrala se 35. minuta. Odlična kontra gostiju, nakon asistencije Doffa, sam ispred Dizdarevića istrčao je Džafić i matirao golmana Sarajeva.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, iako je Habibović imao polupriliku da dovede svoj tim do izjednačenja u 38. minuti.

U drugom dijelu, Tim s Koševa je krenuo ofanzivnije. Bagarić je ušao umjesto Šabanovića kod Sarajeva.

U 49. minuti grozna scena. Na terenu je ostao ležati Kapić, koji je kolima Hitne pomoći odvezen u bolnicu. Prekid je trajao nekoliko minuta.

U 60. minuti ušao je Velkoski umjesto Varešanovića. Tim s Koševa je napadao svim silama da dođe do gola, ali je odbrana Tuzla Cityja dobro reagirala.

Gosti su se orijentoirali na kontru i u nekoliko navrata dobro priprijetili sigurnom Dizdareviću.

Sudija je produžio meč 10 minuta, ali se rezultat nije mijenjao.

Ostalo je 1:0 za Tuzla City i bodovi su otišli s Koševa.

Susret na Koševu počeo je minutom šutnje zbog tragično preminule Elmire Sefo nakon snažnog zemljotresa koji je sinoć pogodio našu zemlju.