Danska sa 2:0 pobijedila BiH: Slabašni i oslabljeni Zmajevi ponovo razočarali

5

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Brondbyju u prijateljskom susretu protiv Danske.

Naši Zmajevi su tako nanizali i 13 uzastipni susret bez pobjede, a Danci su slavili pobjedu od 2:0.

BiH je zadnji put pobijedila 3:0 na gostovanju 18. novembra 2019. u susretu kvalifikacija za Euro protiv Lihtenštajna kada je ostvarena i posljednja pobjeda (3:0).

Zmajevi su nakon toga nanizali 13 mečeva bez pobjede.

Danci su bolje otvorili susret. imali su više loptu u nogama i od prve minute tražili put do gola našeg tima gdje je između stativa bio sasvim solidni Vasilj, koji je zamijenio junaka susreta protiv Crne Gore Ibrahima Šehića, koji se na toj utakmici na Grbavici povrijedio.

Danska je "vezla" ispred našeg gola i nakon nekoliko propuštenih poluprilika sa 1:0 poveli u 18. minuti.

Braithwaite je bio strijelac za 1:0. Naši su loše reagirali nakon kornera.

Sa utakmice Danska - BiH u Brondbyju - undefined

Lopta se odbijala od jednog do drugog igrača, da bi je na kraju Braithwaite poslao u našu mrežu.

Nakon primljenog gola, Zmajevi su se probudili. Tri minute nakon primljenog gola smo imali priliku da dođemo do 1:1, ali nismo uspjeli zatresti mrežu golmana Schmeichela.

Do kraja prvog dijela igralo se uglavnom pred našim golom, ali se rezultat nije mijenjao.

Nakon prvih 45 minuta na semaforu je pisalo 1:0 za Dansku.

U drugom dijelu smo bolje igrali u odbrani, ali je žalosno da smo u napadu bili totalno nemoćni.

Danci su lagano držali kontrolu igre u svojim nogama. Znali su da će se naši otvoriti, a Zmajevi su tek povremeno prelazili centar.

Selektor Petev je pokušao sa izmjenama (ušli Prevljak, Cipetić, Beširović), ali nije išlo.

Danci su nas kaznili u 73. minuti - ponovo nakon kornera.

Naši su loše reagirali, a sjajni Cornelius je glavom matirao Vasilja za 2:0 za Dansku.

Do kraja susreta smo uglavnom čuvali naš gol. Danci su imali još nekoliko prilika, ali je Vasilj spašavao naš gol.

Kasnije i Pirić nakon što je ušao u igru umjesto Vasilja.

Golmani su nas spasili - katastrofe.

Selektor Petev će morati podnijeti izvještaj, u pet susreta nije uspio ostvariti nijednu pobjedu i pitanje je koliko će još dugo biti selektor.

Predsjednik Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine Vice Zeljković možda zna jedini odgovor.