Live / Uživo iz Brondbyja: Danska - Bosna i Hercegovina 2:0

06. 06. 2021. u 17:30:00 A. S.

Shares: 0

• FT

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Brondbyju u prijateljskom susretu protiv Danske.

Naši Zmajevi su tako nanizali i 13 uzastipni susret bez pobjede, a Danci su slavili pobjedu od 2:0

BiH je zadnji put pobijedila 3:0 na gostovanju 18. novembra 2019. u susretu kvalifikacija za Euro protiv Lihtenštajna kada je ostvarena i posljednja pobjeda (3:0).

Zmajevi su nakon toga nanizali 13 mečeva bez pobjede.

• 90'

Igrat će se još četiri minute.

• 85'

Nukić je bio u lijepoj prilici, šutirao je preko gola.

Zmajevi se nadaju da bi mogli ublažiti poraz, otvorenije igramo.

Danci su posao završili, ali bi bilo lijepo da postignemo barem utješni gol.

• 84'

Ovo je bila lijepa prilika za Zmajeve.

Prevljak je šutirao pored gola.

• 82'

Delaney je bio sam pred našim golom.

Loše je pucao, a Pirić uspio odbiti loptu u korner.

• 79'

Pirić je na golu mjesto Vasilja.

• 73'

Danska vodi 2:0.

Ponovo je koban bio korner za Dance.

Naši su loše reagirali, a sjajni Cornelius je glavom matirao Vasilja.

Teško ćemo se vratiti u igru.

• 63'

Demirović je dobio žuti karton.

• 56'

Novi korner za Dansku.

Imali smo sreće da na semaforu u 56. minuti nije pisalo 2:0 za Dansku.

Nakon kornera rezultat se njije mijenjao.

Trenutn oje u kornerima 4:1 za Dansku.

• 53'

Prevljak ulazi u igru, izaći će Nalić, koji je bio naš najbolji igrač u nedavnom duelu sa Crnom Gorom na Grbavici.

I dalje Danci vode sa 1:0.

• 48'

Dobro je intervenirala naša odbrana.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme u Brondbyju, Danska vodi 1:0.

Naši kreću sa centra.

• HT

Poluvrijeme u Brondbyju.

Danska nakon 45 minuta vodi sa 1:0.

Braithwaite je bio strijelac u 18. minuti, kada je iskoristio grešku naše odbrane.

Naši su za 45 minuta stvorili samo jednu priliku -  nakon kornera glavom je šutirao Danilović, a neko je izbacio sa gol linije.

Slabo izdanje - i dalje smo bez gola u tri meča za mandatom Peteva, nakon što nismo zatresli mrežu Francuske, Kostarike i Crne Gore.

Protiv Finske smo asamo uspjeli postići dva gola.

• 45'

Igrat će se još 60 sekundi u prvom dijelu.

Toliko je sudija odlučio da se igra zaustavnog vremena.

• 43'

Domaćini žele na poluvrijeme sa golom prednošću.

Petev nije zadovoljan igrom Zmajeva. Šetka pored klupe.

Neko će kazati da bi večeras mogao biti - bivši selektor.

• 35'

Još deset minuta igre u prvom dijelu.

Naši trenutno imaju više loptu u posjedu.

Mnogo je bolja igra nego u prvih 20 minuta.

• 33'

Varnice postoje na terenu, kao da je utakmica za bodove, a ne prijateljska.

Strijelac jedinog gola Braithwaite je malo previše nervozan.

Nakon faula dobio je žuti kartoin. On je prvi igrač u bilježnici sudije.

• 24'

Štetttttttttttttttttaaaaaaaaaa.

Ovo je bila sjajna prilika za naš tim.

Danci su se spaili i loptu izbili sa gol-linije.

Nakon kornera glavom je šutirao Danilović, a neko je izbacio iz gola.

Danci su imali sreće.

• 22'

Danci su loše reagirali u odbrani.

Demirović je sjano pratio akciju, te uspio izboriti korner.

• 21'

Šteta je što smo primili jeftin gol.

Dancima je ovo posljednja provjera uoči Europskog prvenstva i normalno je da su dali maksimum.

Mi smo oslabljeni bez naših "udarnih igli" - Edina Džeke i Miralema Pjanića.

Uz sve to, nismo pobijedili 12 susreta.

Meč sa Danskom nije došao u najbolji trenutak.

Sa utakmice Danska - BiH u Brondbyju - undefined

• 18'

Gol za Dansku.

Braithwaite je strijelac za 1:0.

Naši su loše reagirali nakon kornera.

Lopta se odbijala od jednog do drugog igrača, da bi je na kraju Braithwaite poslao u našu mrežu.

• 09'

Naši su bili u napadu. Pokušali smo ugroziti gol domaćina, ali nismo uspjeli.

U kontri danci su bili pred našim golom, ali je Vasilj bio siguran nakon jedne odbijene lopte.

• 08'

Slobodan udarac za Dansku.

Bilo je ovo opasno ubacivanje bilo u srce našeg kaznenog krostora.

Uspjeli smo loptu izbiti u korner.

Prvi korner na utakmici - izvest će ga Danska.

• 04'

Ništa se bitnije nije dogodilo u ove prve četiri minute.

Danci imaju više loptu u nogama, naši navijači su glasniji na tribinama.

Trenutno je 0:0.

• 01'

Počela je utakmica.

• 17.50

Sada ide himna Danske.

Na stadionu je 8.000 navijača.

Očekujemo zanimljivu utakmicu i da konačno naš tim postigne gol.

• 17:45

Na stadionu Brondbyja su i naši navijači. Na tribinama je oko 1.000 naših navijača.

Ide prvo himna BiH.

Naši fanovi pjevaju "Jedna si i jedina...".

• 17:40

Skandinavska selekcija ima visoke ambicije na Euru, dok naš tim podmlađuje sastav i selektor Petev isprobava različite kombinacije.

Tako će i danas sastav biti prilično izmijenjen.

Danska: Schmeichel, Stryger Larsen, Kjaer, Christensen, Bilesen, Wass, Jensen, Eriksen, Skov, Braithwaite i Dolberg.

Na klupi su: Lossl, Ronnow, Andersen, Vestergaard, Maehle, Delaney, Jorgensen, Damsgaard, Wind, Poulsen, Cornelius i Hojbjerg.

• 17:35

Zmajevi čekaju prvi trijumf nakon više od 18 mjeseci.

Selektor Ivaylo Petev čeka prvi trijumf na klupi Zmajeva nakon jednog poraza (Francuska) i tri remija (Finska, Kostarika i Crna Gora).

Petev je odredio sljedećih startnih 11: Vasilj – Gazibegović, Ahmedhodžić, Saničanin, Hadžikadunić, Ćivić – Hadžiahmetović, Đokanović, Danilović – Demirović, Nalić.

Na klupi su: Šehić, Pirić, Todorović, Ziljkić, Prevljak, Menalo, Cipetić, Beširović, Jovičić, Sadiković i Nukić.

• 17:30

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba dobrodošli na tekstualni prijenos prijateljske utakmice iz Brondbyja gdje se od 18 sati sastaju nogometne reprezentacije Danske i Bosne i Hercegovine.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacija za Android | iPhone i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.