Uživo iz Brondbyja: Danska - Bosna i Hercegovina 2:0

0
Wikipedia / Susret Danska - BiH se igra u Brondbyju

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba dobrodošli na tekstualni prijenos prijateljske utakmice iz Brondbyja gdje se od 18 sati sastaju nogometne reprezentacije Danske i Bosne i Hercegovine.

FT

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Brondbyju u prijateljskom susretu protiv Danske.

Naši Zmajevi su tako nanizali i 13 uzastipni susret bez pobjede, a Danci su slavili pobjedu od 2:0

BiH je zadnji put pobijedila 3:0 na gostovanju 18. novembra 2019. u susretu kvalifikacija za Euro protiv Lihtenštajna kada je ostvarena i posljednja pobjeda (3:0).

Zmajevi su nakon toga nanizali 13 mečeva bez pobjede.

90'

Igrat će se još četiri minute.

85'

Nukić je bio u lijepoj prilici, šutirao je preko gola.

Zmajevi se nadaju da bi mogli ublažiti poraz, otvorenije igramo.

Danci su posao završili, ali bi bilo lijepo da postignemo barem utješni gol.

84'

Ovo je bila lijepa prilika za Zmajeve.

Prevljak je šutirao pored gola.

82'

Delaney je bio sam pred našim golom.

Loše je pucao, a Pirić uspio odbiti loptu u korner.

79'

Pirić je na golu mjesto Vasilja.

73'

Danska vodi 2:0.

Ponovo je koban bio korner za Dance.

Naši su loše reagirali, a sjajni Cornelius je glavom matirao Vasilja.

Teško ćemo se vratiti u igru.

63'

Demirović je dobio žuti karton.

56'

Novi korner za Dansku.

Imali smo sreće da na semaforu u 56. minuti nije pisalo 2:0 za Dansku.

Nakon kornera rezultat se njije mijenjao.

Trenutn oje u kornerima 4:1 za Dansku.

53'

Prevljak ulazi u igru, izaći će Nalić, koji je bio naš najbolji igrač u nedavnom duelu sa Crnom Gorom na Grbavici.

I dalje Danci vode sa 1:0.

48'

Dobro je intervenirala naša odbrana.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme u Brondbyju, Danska vodi 1:0.

Naši kreću sa centra.

HT

Poluvrijeme u Brondbyju.

Danska nakon 45 minuta vodi sa 1:0.

Braithwaite je bio strijelac u 18. minuti, kada je iskoristio grešku naše odbrane.

Naši su za 45 minuta stvorili samo jednu priliku -  nakon kornera glavom je šutirao Danilović, a neko je izbacio sa gol linije.

Slabo izdanje - i dalje smo bez gola u tri meča za mandatom Peteva, nakon što nismo zatresli mrežu Francuske, Kostarike i Crne Gore.

Protiv Finske smo asamo uspjeli postići dva gola.

45'

Igrat će se još 60 sekundi u prvom dijelu.

Toliko je sudija odlučio da se igra zaustavnog vremena.

43'

Domaćini žele na poluvrijeme sa golom prednošću.

Petev nije zadovoljan igrom Zmajeva. Šetka pored klupe.

Neko će kazati da bi večeras mogao biti - bivši selektor.

35'

Još deset minuta igre u prvom dijelu.

Naši trenutno imaju više loptu u posjedu.

Mnogo je bolja igra nego u prvih 20 minuta.

33'

Varnice postoje na terenu, kao da je utakmica za bodove, a ne prijateljska.

Strijelac jedinog gola Braithwaite je malo previše nervozan.

Nakon faula dobio je žuti kartoin. On je prvi igrač u bilježnici sudije.

24'

Štetttttttttttttttttaaaaaaaaaa.

Ovo je bila sjajna prilika za naš tim.

Danci su se spaili i loptu izbili sa gol-linije.

Nakon kornera glavom je šutirao Danilović, a neko je izbacio iz gola.

Danci su imali sreće.

22'

Danci su loše reagirali u odbrani.

Demirović je sjano pratio akciju, te uspio izboriti korner.

21'

Šteta je što smo primili jeftin gol.

Dancima je ovo posljednja provjera uoči Europskog prvenstva i normalno je da su dali maksimum.

Mi smo oslabljeni bez naših "udarnih igli" - Edina Džeke i Miralema Pjanića.

Uz sve to, nismo pobijedili 12 susreta.

Meč sa Danskom nije došao u najbolji trenutak.

Sa utakmice Danska - BiH u Brondbyju - undefined

18'

Gol za Dansku.

Braithwaite je strijelac za 1:0.

Naši su loše reagirali nakon kornera.

Lopta se odbijala od jednog do drugog igrača, da bi je na kraju Braithwaite poslao u našu mrežu.

09'

Naši su bili u napadu. Pokušali smo ugroziti gol domaćina, ali nismo uspjeli.

U kontri danci su bili pred našim golom, ali je Vasilj bio siguran nakon jedne odbijene lopte.

08'

Slobodan udarac za Dansku.

Bilo je ovo opasno ubacivanje bilo u srce našeg kaznenog krostora.

Uspjeli smo loptu izbiti u korner.

Prvi korner na utakmici - izvest će ga Danska.

04'

Ništa se bitnije nije dogodilo u ove prve četiri minute.

Danci imaju više loptu u nogama, naši navijači su glasniji na tribinama.

Trenutno je 0:0.

01'

Počela je utakmica.

17.50

Sada ide himna Danske.

Na stadionu je 8.000 navijača.

Očekujemo zanimljivu utakmicu i da konačno naš tim postigne gol.

17:45

Na stadionu Brondbyja su i naši navijači. Na tribinama je oko 1.000 naših navijača.

Ide prvo himna BiH.

Naši fanovi pjevaju "Jedna si i jedina...".

17:40

Skandinavska selekcija ima visoke ambicije na Euru, dok naš tim podmlađuje sastav i selektor Petev isprobava različite kombinacije.

Tako će i danas sastav biti prilično izmijenjen.

Danska: Schmeichel, Stryger Larsen, Kjaer, Christensen, Bilesen, Wass, Jensen, Eriksen, Skov, Braithwaite i Dolberg.

Na klupi su: Lossl, Ronnow, Andersen, Vestergaard, Maehle, Delaney, Jorgensen, Damsgaard, Wind, Poulsen, Cornelius i Hojbjerg.

17:35

Zmajevi čekaju prvi trijumf nakon više od 18 mjeseci.

Selektor Ivaylo Petev čeka prvi trijumf na klupi Zmajeva nakon jednog poraza (Francuska) i tri remija (Finska, Kostarika i Crna Gora).

Petev je odredio sljedećih startnih 11: Vasilj – Gazibegović, Ahmedhodžić, Saničanin, Hadžikadunić, Ćivić – Hadžiahmetović, Đokanović, Danilović – Demirović, Nalić.

Na klupi su: Šehić, Pirić, Todorović, Ziljkić, Prevljak, Menalo, Cipetić, Beširović, Jovičić, Sadiković i Nukić.