Loša nogometna predstava na Grbavici: Blijedi Zmajevi remizirali protiv Crnogoraca

2

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine ni nakon 18 mjeseci nije uspjela upisati pobjedu, ni protiv slabašne Crne Gore.

Zmajevi su u prijateljskom susretu večeras odigranom na Grbavici odigrali 0:0 i tako nastavli negativan niz susreta bez trijumfa.

Zadnji put smo pobijedili 18. novembra 2019. protiv Lihtenšatjna (0:3).

Na prvu pobjedu i dalje će čekati selektor Ivaylo Petev, koji je tako i četvrti susret na "kormilu" Zmajeva bez pobjede.

Loše prvo poluvrijeme sa svega dvije ozbiljnije šanse.

Tomašević nije bio markiran u 11. minuti susreta i pogodio je prečku našeg gola. Statična je bila naša odbrana, Šehić je pogledom ispratio loptu koja je završila na prečki.

Sead Hakšabanović je u 21. minuti šutirao veoma loše sa 20-ak metara, a nešto kasnije Bećiraj je iz teške situacije glavom šutirao malo pored stative.

Tri minute poslije naš tim je odigrao još jednu dobru akciju, a Nalić je loptu poslao pored gola, a nešto kasnije (32. minuta) Krunić je odlično pucao glavom, ali je Dragojević spasio siguran gol.

Utakmica između BiH i Crne Gore - undefined

Crnogorci su bolji bili u nastavku.

ponovo smo imali sreće.

Sead Hakšabanović je dobio sjajnu loptu u 66. minuti. Kada se očekivao da je pošalje u mrežu pored istrčalog Šehića, otišao je u desno i promašio prazan gol.

Loše je izveo lob i ostalo je 0:0.

Bez promjene na semafioru bilo je i u 70, minuti kada je Šehić morao u dva navrata spašavati naš gol.

Oba puta je sjajno intervenirao i podsjetio nas na Slobodana Janjuša i njegove sjajne odbrane od prije 30 godina na Grbavici.

Naši u napadu su bili slabi. Petev je pokušao da unese živosti, u igru je ubacio Prevljaka, Gazibegovića i Sadikovića, ali je sve izgledalo blijedo.

Slabo izdanje Zmajeva, a prliika za popravni je u nedjelju, kada BiH igra protiv Danske u Brondbyju.

Ovaj večeranji meč protiv Crne Gore će se brzo zaboraviti.