Uživo sa Grbavice s prijateljskog meča Bosna i Hercegovina - Crna Gora 0:0

0

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba dobrodošli na tekstualni prijenos prijateljske utakmice sa stadiona Grbavica gdje se od 18 sati sastaju nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine i Crne Gore.

FT

Kraj utakmice na Grbavici.

Slabo izdanje Zmajeva i mršavih 0:0 protiv Crne Gore.

BiH je tako i nakon 18 mjeseci ostala bez pobjede, kao i Petev kojem je ovo četvrti duel na klupi našeg tima.

Zadnji put smo pobijedili 18. novembra 2019. protiv Lihtenštajna (0:3).

Slabo izdanje Zmajeva, a prliika za popravni je u nedjelju, kada BiH igra protiv Danske u Brondbyju.

90'

Luka Menalo je pucao nakon kornera.

Nije loše bilo, ali se rezultat nije promijenio.

Jopš samo srbijanski sudija Simović zna koliko će se jopš igrati na Grbavici.

Tri minute nade da dođem odo pobjede.

83'

Žuti karton i za našeg igrača, u notesu srbijanskog sudije je Anel Ahmedhodžić.

Ulaze Menalo i Danilović.

Adi Nalić, koji je debitant, bio je naš najbolji igrač. Ispraćen ja apaluzom.

77'

Ponovo je odličan Šehić.

Majstoriski i ovoga puta spašava našu mrežu.

Zmajevi u napadu bezidejni, Petev pokušava izmjenama da unese malo živosti, ali je sve slabo.

Ušli su Prevljak, Gazibegović i Sadiković.

70'

Bravooooooooooooo Šehićuuuuu.

Sjajno je naš golman "skinuo" dva čista zicera za goste. Oba puta lopta je bila u golu, ali je Šehić, kao nekada Slobodan Janjuš na Grbavici, bacao se kao mačka ispod sjeverne tribine, i spašavao naš gol.

I oba puta spasio. Svaka čast.

68'

Tomašević je dobio žuti karton.

Sudija Simović je pustio prednost, ali Prevljak to nije iskoristio.

Loše je pucao.

66'

Uhhhhhhhhhhhhhh, ponovo smo imali sreće.

Sead Hakšabanović je dobio sjajnu loptu. Kada se očekivao da je pošalje u mrežu pored istrčalog Šehića, otišao je u desno i promašio prazan gol.

Loše je izveio lob i lopta je otišla u gol-aut umjesto u mrežu.

Ostalo je 0:0.

60'

Čivić je lijepo prošao po lijevoj strani.

Kroz noge gurnuo jednom igraču Crne Gore, kada se očekivalo da nastavi dalje s loptom prema golu gostiju, pucao je sa 15 metara - loše.

Lopta je otišla visoko preko gola.

55'

U 10 minuta nastavka Crna Gora je bolja.

Naši još nisu izveli ozbiljniju akciju u drugom poluvremenu.

Čekamo odgovor selektora Peteva.

Da li je Đokanović taj koji može uvesti više živosti u igru našeg tima?

50'

Ništa se ne dešava na terenu Grbavice.

Ozbiljniji nogomet kreće 11. juna kada starta Europsko prvenstvo. Zmajevi da su vrijedili - sada bi se pripremali za Euro.

Ovako se pate na terenu, a pate i nas na tribinama, jer je nogomet koji prikazuju u 50 minuta veoma loš.

Usudili bismo se kazati - amaterski.

46'

Odmah šansa za Crnu Goru.

Malo panike u našim redovima, srećom gosti nisu znali iskoristiti.

HT

Poluvrijeme na Grbavici, 0:0 je na semaforu nakon prvih 45 minuta.

Slaba utakmica, sa po jednom prilikom na obje strane.

Prvo je zaprijetio Bećiraj, pa onda naš Krunić.

Slabu utakmicu gledamo.

Možda će biti bolje u nastavku. Možda?

43'

Kao da igraju Andora i Malta, a ne BiH i Crna Gora.

Neko će na tribinama kazati da su BiH i Crna Gira trenutno taj nivo, ali sve ovo što smo vidjeli za 44 minuta je veoma slabo.

I to s obje strane.

41'

Opet smo kao nešto htjeli, ali se sve završilo kao i ranije na - pokušaju.

Dino Beširović se tek vidio na terenu, u 41. minuti kada je sudija svirao faul nad njim.

Možete zamisliti kakvu onda utakmicu gledamo.

"Požutio" je sin Dejana Savićevića, Vukan.

38'

Kako smo sada imali sreće.

Jovičić je kardinalno pogriješio, vratio kratku loptu prema Šehiću, koja nije stigla do Ibrahima većč do Bećiraja-

Srećom, Bećiraj se nije najbolje snašao kada je bio sam pred Šehićem i loptu poslao u gol-aut.

33'

Nakon lošeg kornera Zmajeva - opasna kontra gostiju.

Srećom - Šehić je sjajno reagirao i izbio loptu u aut.

Nakon toga Crnogorci su imali korner, ali je ostalo 0:0.

Poslije jednog još jedan korner (četvrti na utakmici za Crnu Goru).

Bez promjene rezultata.

30'

Opasnooo je bilo pred golom Crne Gore.

Krunić je sjajno pucao glavom, a Miloš Dragojević izbiio loptu lijepom paradom u korner.

Najbolja akcija i najbolja prilika na utakmici u prvih pola sata.

Iz kornera nismo ništa napravili.

28'

Prvi korner za Zmajeve.

Loše smo to izveli, a trebalo je to bolje.

Kao da se budimo, ali i dalje nema promjene rezultata na semaforu.

U kornerima je 2:1 za goste.

26'

Prva prava (bolja) akcija našeg tima - ovo se lako moglo pretvoriti u 1:0 za Zmajeve da su naši bili prisebniji i pratili akciju agilnog Nalića.

Dečko iz Malmea je trenutno naš najbolji igrač. Uz sve to i debitant je.

Ostaje 0:0.

Utakmica između BiH i Crne Gore - undefined

26'

Ostaje 0:0.

23'

Ponovo smo imali sreće.

Fatos Bećiraj, najbolji igrač Crne Gore, pucao je glavom pored gola.

Lijep šut - i može da žali za ovom prilikom.

22'

Petev je malo nervozan.

Kada su naši u napadu, ima više pokreta rukama, nego naši igrači nogama.

Tanko je ovo što naš tim pruža u prvih 20 minuta.

21'

Pokušao je Sead Hakšabanović, koji nosi dres Crne Gore.

Loše je pucao iz izgledne prilike.

I dalje je BiH - Crna Gora ništa:ništa.

18'

Debitant Adi Nalić je ušao u kazneni prostor, ali kada je trebao bolje reagirati bio je smušen.

Propala je prilika za direktan udarac prema golu gostiju.

15'

I selektor Petev je prvi put ustao s klupe.

On je u tri susreta koliko je na klupi BiH, ostvario dva remija i upisao poraz.

Protiv Francuske (0:1) i Kostarike (0:0) nije bilo na klupi nakon što je bio pozitivan na COVID-19.

Debitirao je zvanično protiv Finske (2:2), a dva prethodna meča je vodio.

13'

Kao da nam je pola reprezentacije iz Skandinavije. Jednostavno mnogi nam igrači jedva dišu.

Plus 19 stepeni koliko je sada na Grbavici, nikako ne odgovara Zmajevima.

Crna Gora je bolji tim.

12'

Uhhhhhhhhhhh, imali smo sreće.

Žarko Tomašević je pogodio prečku našeg gola nakon kornera.

Lijepo je Crnogorac skočio ispred naše statične odbrane, Šehić pogledom pratio let lopte koja je završila na - prečki.

Ostaje 0:0.

11'

Novi korner za Crnu Goru.

06'

Prvi korner na utakmici - imat će ga Crna Gora.

Pokušali su neku uigranu varijantu, ali je bilo - očajno.

Naši kreću u napad.

04'

Naši su izveli obečavajuću akciju, krenulo je od "Milaniste" Radeta Krunića, a Darko Todorović je poslao loptu na "trolejbusku trasu" na Grbavici.

03'

Još se na Grbavici čeka prva ozbiljnija akcija.

U trećoj minuti prvi ulazak ljekara - na travi je ostao ležati Vukan Savićević.

01'

Počela je utakmica na Grbavici.

Zmajevi su prvi krenuli sa centra.

15:50

Susret počinje za 10 minuta, a glavni sudija je Novak Simović iz Srbije.

17:44

Selektor Crne Gore Miodrag Radulović na teren će poslati sljedeći sastav:

Dragojević, Tomašević, Simić, Martinović, Kosović, Savićević, Vukčević, Vešović, Jovović, Hakšabanović, Bećiraj.

17:38

Petev večeras traži prvu pobjedu, a Zmajevi nakon 18 sušnih mjeseci.

Bosna i Hercegovina više od godinu i pol nikoga nije pobijedila.

I večeras smo bez naše dvije najveće zvijezde - Edina Džeke i Miralema Pjanića.

17:34

Šef stručnog štaba Zmajeva Ivaylo Petev pružit će priliku dvojici debitanata (Jovičić, Nalić).

Ovo je tim s kojim bugarski stručnjak ide po prvu pobjedu: Šehić, Jovičić, Hadžikadunić, Ahmedhodžić, Todorović, Ćivić, Hadžiahmetović, Beširović, Krunić, Demirović, Nalić.

17:30

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba dobrodošli na tekstualni prijenos prijateljske utakmice sa stadiona Grbavica gdje se od 18 sati sastaju nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine i Crne Gore.