Čudna situacija u Rimu: Zbog čega Edin Džeko nije igrao!?

Roma je večras na svom Olimpicu u 6. kolu italijanske Serije A pobijedila sa 4:0 slabi Frosinone, ali je sve navijače na rimskom stadionu iznenadio početni sastav domaće ekipe u kojem u napadu nije bilo najboljeg strijelca i napadača - Edina Džeke.

Dijamant je ostao na klupi za rezervne igrače, a prednost je u vrhu napada dobio Čeh Patrik Schick, kojem je menadžer Rome Di Francesco dao prednost.

I italijanski mediji nisu znali odgovor na pitanje šta je presudilo pa da Džeko nije nastupio u ovoj utakmici.

Pojedini mediji su podvukli da možda Di Francesco odmara kapitena naše reprezentacije, jer je očekivao lagan posao protiv ekipe koja je u nedjelju dobro namučila Juventus (0:2, oba gola u drugom poluvremenu), pa se očekivao rutinski zadatak protiv umornih gostiju.

Podvucimo, da je Juventus ostvario i šesti trijumf. Tim našeg Miralema Pjanića na svom terenu sa 2:0 pobijedio je Bolognu. Pjanić je igrao do 64. minute kada je zamijenjen.

Stara dama jedina ima svih šest pobjeda, a sa tri boda manje prati je Napoli.