Crnogorci slave Bosanca: Pobjedom nad Kiprom izborili veliki uspjeh

0

U Ligi nacija C, tačnije u grupi 1, pobjedom protiv Kipra prvo mjesto osigurala je Crna Gora predvođena našim stručnjakom Farukom Hadžibegićem.

Domaći su slavili sa 4:0 pogocima Stevana Jovetića, Stefana Mugoše, dok je dvostruki strijelac bio Aleksandar Boljević

Pobjedom nad Kiprom Crnogorci su se plasirali u B Ligu nacija u kojoj igra Bosna i Hercegovina.

U velikom stilu, ubjedljivim trijumfom, četa Faruka Hadžibegića izborila je plasman u viši rang takmičenja, sjajnom i raznovrsnom napadačkom igrom.

Jovetić je načeo Kiprane u 14. minutu golom glavom, onda je Boljević pogađao u 25. i 28, da bi tačku na goleadu i plasman u viši rang stavio Mugoša u 60. minutu.

Na kraju nije slavio ni Luksemburg protiv Azerbejdžana (0:0), pa je Crna Gora ubjedljivo, sa tri boda više, osvojila prvu poziciju.