Bilbija majstorskim golom riješio derbi Zrinjskog i Sarajeva!

Arhiv / Nemanja Bilbija

Meč između Zrinjskog i Sarajeva važio je za derbi ovog kola, no taj epitet nije opravdao.

Plemići su u ovom dvoboju držali sve konce igre u svojim nogama i zasluženo došli do nova tri boda.

Dodik prijetio Vukanoviću: "Kad ne budem predsjednik naći ću te da se obračunam s tobom"

Domaći su u prvih pet minuta ozbiljno zaprijetili preko Memije i Bašića, ali je golman Dizdarević bio na mjestu.

U 9. minutu diskutabilna situacija kada je Juranović pao u kaznenom prostoru. Plemići su signalizirali jedanaesterac, ali se pištaljka Mujića nije oglasila.

Zrinjski je i nakon toga nastavio sa dominacijom. Čuvar mreže bordo tima ponovo je bio na mukama kada je sjajno obranio udarac Tičinovića nakon lijepe akcije.

Sarajevo je u 32. minutu imalo jedinu ozbiljnu šansu nakon što je Ahmetović šutirao preko gola nakon što ga je uposlio Hebibović. Pet minuta prije kraja poluvremena viđen je najljepši trenutak meča.

Bilbija je izveo slobodan udarac sa nekih 25 metara i pogodio u nebranjeni dio mreže gola Dizdarevića koji je ovog puta bio nemoćan. Sa 1:0 se otišlo na pauzu.

Nastavak meča nije ponudio mnogo uzbuđenja. Tim Sergeja Jakirovića je zatvorio sve prilaze svom golu i rutinski meč priveo kraju.

Bilbija je sredinom nastavka mogao postići još jedan pogodak, no njegov udarac ovog puta odlazi preko gola.

Solidnu šansu nešto kasnije ne koristi ni Tičinović čiji udarac također ide preko prečke.

Trener Sarajeva Goran Sablić u igru je uveo Fanima i Velkoskog, no ni to nije pomoglo njegovom timu da se vrati u meč.

Zrinjski je tako ostao na liderskoj poziciji sa 33 boda i upisao desetu jubilarnu pobjedu, dok je Sarajevo ostalo četvrto sa 21 osvojenim bodom.