Veliki derbi u Mostaru: Zrinjski bolji od Veleža, het-trik Nemanje Bilbije

0

Pod Bijelim brijegom u Mostaru odigran je još jedan gradski derbi između Zrinjskog i Veleža, koji je pripao domaćinu.

Zrinjski je zahvaljujući raspoloženom Nemanji Bilbiji ostvario visoku pobjedu (3:1) i sa Rođenima se izjednačio u broju osvojenih bodova (19).

Gledali smo otvoren derbi, sa mnogo prilika na obje strane, a više sreće su imali igrači Zrinjskog.

Zrinjski je bolje otvorio susret. Više su imali loptu u nogama, što je i donijelo brzo vodstvo.

Igrala se 15. minuta susreta kada je Zeljković u kaznenom prostoru srušio Filipovića.

Odgovornost na sebe je preuzeo najbolji igrač utakmice Nemanja Bilbija i rutinski realizirao penal za vodstvo Zrinjskog od 1:0.

U nastavaku prvog dijela, igrači Veleža su imali svoje šanse.

Najbolju priliku imao je Andušić u 31. minuti, ali je Brkić sjajno odbranio i spasio svoj gol.

Nešto ranije iz "slobodnjak" pokušao je Brandao, ali nije bio precizan.

U 40. minuti, Stojkić je šutirao iskosa sa lijeve strane, ali je lopta otišla daleko preko gola.

U drugom dijelu, Zrinjski je ponovo krenuo u napad. To se vrlo brzo i isplatilo kada je Bilbija postigao drugi gol na utakmici.

Na semaforu u 51. minuti pisalo je 2:0 za Zrinjski.  Ovaj put udarcem glavom je zatresao mrežu Veleža.

Na treći gol Bilbije za het-trik čekali smo sedam minuta. Bobić je prvo bio odbranio udarac glavom Bilbije, ali je napadač Plemića odbijenu loptu pospremio u mrežu za 3:0. Igrala se 58. minuta.

Nakon toga tempo igre je malo pao. Rođeni su pokušali doći do počasnog gola, što im je i pošlo za nogom u 80. minuti. Sudija Peljto je dosudio penal za velež, koji je uspješno realizirao Fejsal Mulić. Brkić je pogodio stranu, ali je udarac bio precizan.

U 92. minuti Mašić je pogodio stativu i ostalo je 3:1 za Zrinjski.

Od 19 sati večeras na Grbavici Željezničar dočekuje neugodni Radnik iz Bijeljine.

Ranije danas Tuzla City je iznenadila Krupu i slavila sa 1:0, dok je Jurilj u 88. minuti donio pobjedu Širokom protiv Olimpika.