Oslabljeni Netsi porazili Sunse: Musa dobio priliku nakon povratka iz G lige

Oslabljeni Brooklyn Netsi, lišeni usluga (ponovo) povrijeđenog Kyriea Irvinga, pregazili su u svom Barclays Centeru ekipu Phoenix Sunsa, 119:87.

Susret je prelomljen u trećoj četvrtini, kada su domaći košarkaši napravili seriju 19-2 i praktično se više nisu osvrtali natrag. Visoku razliku održavali su do kraja susreta i ostvarili ubjedljivi trijumf.

U izostanku Irvinga kod Netsa, briljirao je Caris LeVert koji je izjednačio lični rekord u broju poena (29), dok je najbolji u redovima Sunsa bio centar DeAndre Ayton (25 poena, 17 skokova).

Priliku je dobio i Džanan Musa, koji je vraćen u tim Brooklyna iz razvojne G lige. Reprezentativac BiH odigrao je zadnje tri minute meča te za to vrijeme upisao dva poena te po jedan skok i ukradenu loptu.

Netsi su trenutno sedmi na Istoku sa omjerom 22-27, Sunsi su na 12. mjestu Zapada sa 20-30.